Našla sa čierna skrinka z havarovaného thajského lietadla

17.09.2007 14:48 Noviny.sk Zahraničie

Našla sa čierna skrinka z havarovaného thajského lietadla

Počet obetí je podľa posledných informácií 88. Záchranárom sťažuje prácu nepriaznivé počasie.

Podľa posledných informácií, vyšetrovatelia včerajšieho leteckého nešťastia na thajskom ostrove Pchúket našli čierne skrinky z havarovaného lietadla. 

V jeho troskách zahynulo 88 ľudí, z ktorých bola väčšina cudzincov. Zo zraneniami prežilo 42 osôb. Podľa agentúr i naďalej pokračujú záchranárske práce vo vyprosťovaní piatich tiel z trosiek lietadla. Záchranárom však sťažuje prácu silný vietor a dážď.

Zdroj: SITA/AP/Sakchai Lalit

Lietadlo Boeing typu McDonnell Douglas MD-82 nízkonákladovej spoločnosti One-Two-Go, ktorú vlastní letecká spoločnosť Orient Thai Airways, smerovalo z Bangkoku na Pchúket. Polícia informovala, že lietadlo za zrútilo potom, čo sa pilot snažil pristáť v hustom daždi a vetre na letisku v Pchúketu. Stroj sa po dopade rozlomil a začal horieť.

VIDEO: Záchranné práce, hospitalizovaní pasažieri v pchúketskej nemocnici

 

"Niektorí zranení majú popáleniny na 60 percentách tela," uviedol pre agentúru Reuters nemocničný koordinátor z Pchúketu Piyannúč Anantaktí.

Zdroj: SITA/AP/Sakchai Lalit

Hovorca spoločnosti One-Two-Go tak podľa AFP potvrdil, že pilot lietadla bol skúseným pilotom. Podľa neho vyšetrovatelia našli čierne skrinky lietadla, ktoré by mali pomôcť určiť presnú príčinu tejto tragédie. 

Podľa posledných informácií bolo na palube lietadla 55 cudzincov, Európanov. Slovenské Ministerstvo zahraničných vecí zatiaľ nemá informácie, že na palube havarovaného lietadla boli aj naši občania.

Zdroj: ČTK/Reuters/Zuzana Fabianová

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:45 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:25 Súdna sieň
06:05 Dr. LUDSKY
07:35 Panelák VII.
05:40 Profesionáli VIII.
06:20 Prvé oddelenie II.
06:40 Prvé oddelenie II.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:20 Podfukáři
07:25 Princ Krasoň
09:05 Pozlátko Hollywoodu