Petície ľudí pomohli. Vzácneho bieleho losa neodstrelia najmä vďaka nim

Petície ľudí pomohli. Vzácneho bieleho losa neodstrelia najmä vďaka nim

Archívna reportáž
embed kód
ŠTOKHOLM / Švédska polícia zrušila svoje skoršie rozhodnutie o nutnosti odstrelu bieleho losa. Polícia tak urobila po tom, ako petíciu za záchranu vzácneho zvieraťa podpísali desiatky tisíc ľudí.

Rozhodnutie o odstrele bieleho losa vydala polícia po tom, ako zviera napadlo ženu, ktorá venčila svojich psov. Proti zabitiu losa sa ale zdvihla vlna nevôle, jednu z petícií bojujúcich za jeho záchranu podpísalo až 50 000 ľudí. 

Netypická farba losa zrejme lákala veľké množstvo ľudí, ktorá si ho chceli vyfotografovať alebo natočiť, čo spôsobilo zrejme to, že stratil svoju prirodzenú plachosť, takto vysvetlila agresívne správanie zvieraťa organizácia Jurens rätt, ktorá bojuje za práva zvierat a iniciovala jednu z petícií. Organizácia trvala na tom, že by los nemal byť potrestaný za ľudské správanie. 

Podľa švédskeho denníka Aftonbladet polícia stiahla svoje rozhodnutie preto, lebo samec losa za posledných deväť dní nenapadol nikoho ďalšieho. Zviera na seba upútalo pozornosť v polovici augusta, keď ho vyfotografovali a potom aj natočili na kameru v meste Eda, blízko hraníc s Nórskom. Los má zvyčajne hnedú srsť a vo Švédsku je asi 300 000 jedincov. Z nich je asi stovka jedincov raritnej bielej farby. 

Zdroj: noviny.sk, ČTK

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:20 Vtierka Sam - NOVÝ SERIÁL NA JOJ
23:30 Plastické operácie: Znetvorení prírodou I.
00:10 ZÁCHRANÁRI
22:00 Súboj kúzelníkov I.
23:00 Vikingovia IV.
23:00 Bohatá zima s JOJkou
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas VII.
22:55 ŽREBOVANIE
23:05 Kráľovná juhu
22:35 Ovečka Shaun I.
22:45 Fix a Foxi II.
23:10 Príbehy dvoch myší
22:20 Špión, který mi dal kopačky
00:15 Rohy
02:10 Rezistence