Starosta Benátok: Kto na ulici zakričí Alláhu akbar, mali by ho zastreliť

Starosta Benátok: Kto na ulici zakričí Alláhu akbar, mali by ho zastreliť

Archívna reportáž
embed kód
BENÁNTKY / Starosta Benátok Luigi Brugnaro vyzval k tvrdým opatreniam proti potencionálnym teroristom. Podľa jeho slov, by strážcovia zákona mali bez milosti zastreliť kohokoľvek, kto na ulici zakričí Alláhu akbar, v preklade Boh je veľký. Reagoval tak na nedávne útoky v Barcelone, pri ktorých zomrelo 15 ľudí a viac ako sto bolo zranených.

"Na rozdiel od Barcelony, kde ešte nesiahli po žiadnej špeciálnej ochrane, my posilníme. Pokiaľ ktokoľvek vbehne na Námestie svätého Marka a zakričí Alláhu akbar, tak ho dáme dole," vyhlásil Luigi Brugnaro za potlesku účastníkov konferencie. 

A to myslel doslova, zastrelia ho. "Chcú sa dostať k Alláhovi. My ich ale za ním pošleme predtým, než stačia napáchať škodu," dodal benátsky starosta. Sám je pripravený bojovať proti teroristom. So sebou nosí príručnú zbraň a nebojí sa ju použiť. "Ak sa ma pokúsite zabiť, môžem sa brániť," uzavrel svoj prejav. 

Benátsky starosta vyzval políciu k tvrdému postupu po nedávnych udalostiach v Barcelone, uvádza portál iDnes.cz. Islamista tam s dodávkou narazil do ľudí na známej ulici La Rambla. Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk/iDnes.cz

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:50 S PRAVDOU VON
00:15 Vražedné čísla IV.
01:15 PRÁZDNINY IV.
22:30 Jedného dňa, možno
01:00 Letecké katastrofy X.
02:00 Prvé oddelenie
23:00 Vraždy, ktoré šokovali XXIV.
00:00 Život po ľuďoch I.
01:00 POLICAJTI V AKCII
23:30 Arthur a Minimojovia
23:55 Bob staviteľ XV. - XVIII.
00:05 Rapotáčik 2
22:35 Kovbojové a vetřelci
00:25 Plán útěku
02:20 12 let v řetězech