Koncert americkej skupiny v Rotterdame zrušili. Španielski policajti varovali pred útokom

Koncert americkej skupiny v Rotterdame zrušili. Španielski policajti varovali pred útokom

ROTTERDAM / Koncert americkej kapely v holandskom Rotterdame bol zrušený tesne pred začiatkom. Úrady totiž dostali varovanie od španielskych policajtov o možnom útoku. Polícia následne zadržala šoféra dodávky so španielskymi poznávacími značkami, v ktorej boli plynové fľaše.

Podľa španielskeho protiteroristického úradu dodávka nie je napojená na minulotýždňové útoky v Španielsku, pri ktorých zahynulo 15 ľudí. Túto možnosť údajne vylúčili po vypočutí šoféra a prezretí auta. Rotterdamská polícia sa v tejto súvislosti nevyjadrila.

Vodiča zatkli na vypočutie zhruba dve hodiny po tom, ako holandská polícia zrušila koncert losangeleskej kapely Allah-Las. Dostala upozornenie na teroristickú hrozbu od španielskej polície. Starosta Rotterdamu Ahmed Aboutaleb upozornil, že je ešte priskoro tvrdiť, že zatknutie a bližšie nešpecifikovaná hrozba spolu súvisia. Vodič, povolaním opravár, tvrdí, že ide o nedorozumenie. Plyn potrebuje k práci. 

Vozidlo preskúmali armádni experti na výbušniny a následne ho z miesta odviezol policajt, informovala holandská televízia NOS. Podľa polície bolo v aute "niekoľko plynových fliaš". Štvorčlenná formácia z Los Angeles sa mala predstaviť v kultúrnom priestore Maassilo, ktorý svojho času slúžil ako obilné silo. V Amsterdame vo štvrtok tiež našli pod lavičkou na rušnej ulici ručný granát, ktorý pyrotechnici zneškodnili. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ, SITA

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:00 NOVINY O 17:00
17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:00 Krimi
17:05 Simpsonovci XIV.
17:35 Kosti
18:30 Kosti
17:30 Súdna sieň
18:30 Súdna sieň
19:35 Prvé oddelenie II.
17:30 Pat a Mat
17:40 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
17:50 Zabi nudu! II.
16:55 Něco na těch mužích je
18:25 Moje krásná učitelka
20:15 Brána válečníků