Na nacionalistickom proteste v USA narazilo do davu ľudí auto. Podozrivý už čelí obvineniu

Na nacionalistickom proteste v USA narazilo do davu ľudí auto. Podozrivý už čelí obvineniu

CHARLOTTESVILLE / Do davu ľudí, ktorí sa zúčastnili nacionalistického pochodu narazilo v sobotu auto. Policajné oddelenie mesta identifikovalo muža ako Jamesa Alexa Fieldsa. Obvinený je aj zo spôsobenia zranení a opustenia miesta činu. Momentálne sa nachádza vo vyšetrovacej väzbe.

Starosta mesta protest prerušil po tom, ako do davu ľudí narazilo Fieldsovo auto a niekoľkých zranilo. BBC uvádzala, že si incident vyžiadal jednu obeť. Išlo o 32-ročnú ženu. Ďalších 20 ľudí zranil. Jedna zo svedkýň uviedla, že videla, ako auto narazilo do obete. Svedkovia tiež tvrdia, že boli nárazy opakované.

Dvadsaťročného muža z Ohia obvinili z vraždy druhého stupňa.

Incident sa odohral približne dve hodiny po násilných zrážkach medzi nacionalistami a protidemonštrantmi. Obe strany na seba hádzali kamene, fľaše a používali obranné spreje. Guvernér štátu Virgínia predtým v reakcii na nacionalistické zhromaždenie, ktoré pritiahlo tisíce účastníkov, vyhlásil stav núdze.

Poriadková polícia použila pri zásahu aj slzotvorný plyn. Najmenej dvaja ľudia podľa polície utrpeli zranenia pri strete oboch strán. Krajne pravicoví demonštranti mali oblečené uniformy, helmy, niesli štíty, konfederačné zástavy a otvorene aj dlhé strelné zbrane. Pri hávarii vrtuľníka, ktorá zasahovalo pri strete protestujúcich zahynuli aj dvaja policajti. 

Útok na Twitteri odsúdil aj prezident Donald Trump: "Musíme byť jednotní a odsudzovať všetko, čo sa podobá na nenávisť." Nacionalisti protestovali proti plánom na odstránenie sochy generála Roberta E. Leeho, ktorý velil silám Konfederácie počas občianskej vojny.

Zdroj: noviny.sk, BBC, SITA

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

16:00 POLICAJTI V AKCII
17:00 NOVINY O 17:00
17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
16:25 Simpsonovci VII.
17:25 Stratené duše II.
19:30 TIPOS INFO
16:30 Klamári II.
17:30 Súdna sieň
18:30 Súdna sieň
16:45 Príbehy vreckových dráčikov
17:00 ZáchranáRik
17:05 Altair v Hviezdnom kráľovstve
16:45 Adolf Eichmann
18:35 Dvě svatby
20:15 FILM TÝDNE: PREMIÉRA: Můj šálek kávy