Oblačno
-3°
Bratislava
Oto
5.12.2023
Nemal vlastné auto, tak vytrhal stierače tým druhým
Zdielať na

Nemal vlastné auto, tak vytrhal stierače tým druhým

Archívna reportáž

BRNO / Políciu zavolali obyvatelia brnenského sídliska na muža, ktorý vytrhával stierače zo zaparkovaných áut. Jeho dôvod strážcov zákona šokoval. Vraj sa hneval na majiteľov áut a vandalizmom sa upokojoval.

Štyridsaťdeväťročný muž vyčíňal v nedeľu popoludní na parkovisku vo Valašskej ulici. Poškodil celkom päť áut. Pred príjazdom strážnikov sa vytratil, tí ale zistili jeho adresu a našli ho, informuje portál iDnes.cz.

"Na výzvu na preukázanie totožnosti najprv reagoval predložením vojenskej knižky, kde mal na stránke určenej pre fotografiu nalepenú snímku modelky z časopisu. Následne ale dokázal nájsť aj občiansky preukaz," vykreslil situáciu hovorca polície Jakub Ghanem. Polícia vyzvala muža, aby objasnil svoje konanie. Vandal chvíľu menil svoje výpovede, ale po poznámke strážnika, že si tým vec zbytočne komplikuje, sa nakoniec priznal.

"Svoje správanie vysvetlil tak, že sám nikdy auto nevlastnil, a tak mal na majiteľov vozidiel zlosť. Vytrhávaním stieračov sa podľa vlastných slov upokojoval," povedal Ghanem. Muž skončil v rukách polície a bude zrejme čeliť obvineniu z trestného činu. Rovnako nepríjemné je tiež zistenie, že vám niekto poškodil auto a z miesta nehode ušiel. To sa stalo nedávno v Žiline. Pozrite si archívnu reportáž.  

Súvisiace články

Najčítanejšie správy