Toto je skutočný islam, píšu ľudia na sociálnych sieťach. Táto fotka obletela celý svet

Toto je skutočný islam, píšu ľudia na sociálnych sieťach. Táto fotka obletela celý svet

Archívna reportáž
embed kód
LONDÝN / Fotka zahalenej moslimky v nikábe, ktorá drží za ruku dôchodkyňu, ktorá odpadla v autobuse mestskej hromadnej dopravy v Londýne, sa stala virálnou. Autor fotografie, Hamza O Bakri, k príspevku na sociálnej sieti napísal, že toto je skutočný islam.

Žena zahalená do čierneho nikábu drží za ruku dôchodkyňu, ktorá omdlela v autobuse. Tá spadla na podlahu po tom, ako jej dvere autobusu privreli hlavu. Príspevok na sociálnej sieti zdieľal Hamza O Bakri, ktorý k nemu doplnil, že takto vyzerá v skutočnosti islam. Jeho príspevok za dva dni zdieľalo takmer 50 tisíc ľudí. Podľa Hamzu sa moslimka starala o dôchodkyňu až do príchodu záchranky. 

Táto fotka obletela celý svet:

Zdroj: fcb Hamza O Bakri

​Ľudia, ktorí príspevok zdieľali na sociálnych sieťach ho komentovali s tým, že aj "ostatní si musia uvedomiť, že teroristi nie sú moslimovia. Skutoční moslimovia sú naozaj milujúci ľudia." Ľudia chcú dať zdieľaním tohto príspevku najavo, že na vierovyznaní medzi dobrými ľuďmi nezáleží. "Je jedno, aké je jej náboženstvo," napísal v komentári jeden z diskutujúcich. 

Nehoda sa stala v autobuse označenom ako EL1, ktorý smeroval z Ilfordu do Barkingu vo východnom Londýne. 

V Londýne sa po teroristickom útoku začala zvyšovať miera islamofóbie. V porovnaní s denným priemerom došlo aj k nárastu rasových incidentov o 40 percent. Viac o útoku v Londýne, pri ktorom zahynulo osem ľudí, si môžete pozrieť v archívnej reportáži. 

Zdroj: noviny.sk/Daily Mail

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:15 Krimi
05:45 Noviny TV JOJ
06:30 Prechádzky s dinosaurami
05:25 Súdna sieň
06:20 Súdna sieň
07:40 Krajina mustangov
05:15 Kto porazí šéfkuchára
05:40 Kto porazí šéfkuchára
06:00 Keď je pečenie umenie IV.
05:15 Tashiho svet
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:45 Ruby z dúhy I.
05:50 Tankový prapor
07:20 Kincsem
09:30 Vzpomínky na Manhattan