Po útoku v Manchestri rušia koncerty

Archívna reportáž
embed kód
MANCHESTER / Samovražedný útok v anglickom Manchestri počas koncertu americkej speváčky Ariany Grande otriasol hudobným svetom. Niektorí umelci zrušili nadchádzajúce vystúpenia, no iní vo svojich plánoch mienia pokračovať.

Americká skupina Blondie zrušila utorkový koncert v Londýne "na znak úcty k obetiam tohto strašného útoku" v hale Manchester Arena. Speváčka kapely Debbie Harryová na sociálnej sieti napísala, že pre vystúpenie stanovia nový termín.

Anglická skupina Take That, ktorá vznikla v Manchestri, tiež odvolala utorkový koncert v Liverpoole i tri manchesterské vystúpenia v ďalších dňoch tohto týždňa, a to "z úcty" voči obetiam útoku s 22 mŕtvymi.

Viacero hudobníkov s blížiacimi sa letnými koncertmi v Európe však uviedlo, že svoje plány meniť nebudú. Tieto podujatia sa budú zrejme konať za zvýšených bezpečnostných opatrení.

Spevák Shawn Mendes má dnes vystúpiť v Paríži a oznámil, že tak aj urobí. "Bez ohľadu na situáciu neprestaneme šíriť pozitívnosť a lásku prostredníctvom hudby," napísal na Twitteri. "Koncerty sú podujatia, na ktorých by sa ľudia nikdy nemali báť zúčastniť."

Celine Dionová má rovnako naďalej v úmysle vystúpiť na naplánovaných koncertoch v Kodani, Štokholme, Londýne a Paríži, ako aj 25. júna práve v Manchester Arena.

Nijaké zmeny nerobia podľa svojho zástupcu ani rockeri zo skupiny Guns N' Roses, ktorá je na turné s ďalšími zastávkami v Dubline, Lisabone, Madride, Zürichu, Mníchove, Londýne a Paríži.

Manažér Phila Collinsa uviedol, že spevákov koncert v Liverpoole 2. júna a päť vystúpení v Londýne od 4. júna neodvolajú. Heavymetalová kapela Iron Maiden tiež vystúpi ešte dnes podľa plánu v Cardiffe a potvrdila víkendové koncerty v Londýne.

Zdroj: noviny.sk/SITA

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:15 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
10:50 Nový začiatok
12:50 Hidalgo
10:15 Holky z porcelánu
12:40 VŠETKO ČO MÁM RÁD
14:35 Mladí farmári II.
10:20 Hľadá sa dom pre milionárov - Los Angeles VIII.
11:35 Hotelové SOS
12:40 Keď sa má dom páčiť III.
10:25 Malí chrobáčikovia
10:30 Tom a Keri
10:35 Sherm a jeho mikróby
09:25 Láska po anglicku
11:15 Dvě svatby
12:50 Rolling Stones