Bavorsko zakáže nosenie buriek na verejných miestach

Bavorsko zakáže nosenie buriek na verejných miestach

BAVORSKO / Najväčšia spolková krajina Bavorsko zakáže zahaľovanie tváre na vybraných verejných miestach. Počíta s tým návrh zákona, ktorý v utorok prijala bavorská vláda. Opatrenie je nasmerované hlavne proti noseniu islamských odevov zahaľujúcich celé telo ženy a závojov, ktoré zakrývajú tvár s výnimkou očí.

"Zahaľovanie tváre bude zakázané v oblastiach verejných služieb, na univerzitách, na školách, v škôlkach, v oblastiach všeobecnej bezpečnosti a poriadku a pri voľbách," uviedla vláda po zasadaní.

Podpora od Angely Merkel

Komunikačná výmena prebieha nielen prostredníctvom rozprávania, ale aj pohľadov, mimiky a gest. "To tvorí základ nášho medziľudského spolužitia, našej spoločnosti a slobodného demokratického právneho systému," povedal bavorský minister vnútra Joachim Hermann.

Spolková vláda v Berlíne schválila vlani v decembri návrh, podľa ktorého nesmú mať počas služby zahalenú tvár úradníci a vojaci. Čo najširší zákaz úplného zahaľovania podporila v tom čase aj nemecká kancelárka Angela Merkel.

​Debata o nosení buriek a nikábov sa v Nemecku rozprúdila vlani v lete v súvislosti s dvojicou júlových teroristických útokov v bavorských mestách Ansbach a Würzburg.

V Nemecku žije viac ako 4 milióny moslimov, ktorí tvoria päť percent celkovej populácie. Burku alebo nikáb nosí len zlomok všetkých moslimských žien. Spolkový úrad pred migráciu a utečencov v roku 2009 urobil štúdiu, ktorá ukázala, že dve tretiny nemeckých moslimiek nenosia na hlavách ani šatku.

Zdroj: Local.de

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:35 TOP STAR
13:05 Rodinné záležitosti
14:30 Súdna sieň
11:55 NOVÉ BÝVANIE
13:15 Simpsonovci XXII.
13:45 Simpsonovci XXII.
13:00 JAG IV.
14:00 Tajomstvá a lži I.
15:00 Policajt z L.A.
12:55 Agi Bagi II.
13:15 Malý medvedík
13:40 Policajná hliadka
12:50 Moliere
15:05 Ohňostroj lásky
16:45 Útěk z polygamie