Europol rozbil zločineckú skupinu, ktorá obchodovala so Slovenkami

Europol rozbil zločineckú skupinu, ktorá obchodovala so Slovenkami

HAAG / Slovenské a britské bezpečnostné úrady rozbili zločineckú skupinu, ktorá prevážala dievčatá zo Slovenska do Británie, kde ich okrem iného nútila k prostitúcii. V tlačovom oznámení to dnes uviedlo haagske sídlo európskej policajnej agentúry Europol, ktorá sa na vyšetrovaní prípadu podieľala.

Zločinecká skupina vyhľadávala mladé dievčatá, ktoré boli nespokojné so spoločenskými a finančnými podmienkami, v ktorých žili. Členovia organizácie im sľubovali zaujímavú a dobre platenú prácu v zahraničí. Tie, ktoré sa nechali nalákať, nakoniec prepašovali do Británie, kde ich rôzne zneužívali. 

Pri záťahu v škótskom Glasgowe polícia minulý týždeň zatkla päť podozrivých osôb. Objavila tiež 16 obetí, ktorým spoločne s Europolom ponúkla pomoc. Začiatkom tohto týždňa pri druhej fáze koordinovanej akcie v meste Trebišov na juhovýchode Slovenska skončili v policajnej cele štyria ľudia. Pri záťahoch našli mobilné telefóny, cestovné doklady, peniaze a ďalšie veci, ktoré poslúžia pri vyšetrovaní, dodal Europol.

Čo je to Europol

Organizácia Europol patrí pod Európsku úniu a začala aktívne pôsobiť v júli 1999. Zaoberá sa prevenciou a potieraním organizovanej trestnej činnosti. Snaží sa zefektívniť spoluprácu jednotlivých členských krajín EÚ, najmä svoju informačnou a vzdelávacou činnosťou a policajným a súdnym poradenstvom.

Vo videu vám prinášame archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk, ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 9-1-1
21:30 9-1-1: Texas
22:30 NAJHĽADANEJŠÍ
20:25 Šesť dní, sedem nocí
22:35 Cesta za pomstou
00:30 Najlepšie svetové videá II.
20:10 Kosti III.
21:00 Dr. House I.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
20:45 Volám sa Caillou V.
21:05 Okido II.
21:25 Bob staviteľ
20:15 FILM TÝDNE: PREMIÉRA: Daddy Cool
22:10 Plán útěku 2
23:55 Strážce spravedlnosti II.