Zatiahnuté
Bratislava
Bohumil, Bohumila
3.3.2024
Víkendové útoky v Nemecku rozdelili obyvateľov na dva tábory
Zdielať na

Víkendové útoky v Nemecku rozdelili obyvateľov na dva tábory

ANSENBACH / Víkendové útoky v Nemecku rozdelili obyvateľov na dve skupiny. Kým jedna skupina verí, že polícia robí maximum. Iní tvrdia, že majú málo informácií.

Obyvatelia Nemecka sú po sérií víkendových útokov v Nemecku rozdelení do dvoch skupín. Reportér Rasťo Striško sa rozprával s ľuďmi, ktorí sú spokojní s akciou polície a plne jej dôverujú.

No sú aj takí, ktorí by chceli viac informácií a myslia si, že im polícia nehovorí všetko. Chceli by vedieť, čo je za útokmi, ako sú motivované. Odpoveď by chceli poznať aj na otázku, prečo nemecká polícia označuje všetkých útočníkov ako psychiatrických pacientoch.

K útoku sa prihlásil Islamský štát

Reportér Rasťo Striško sa z Mníchova presunul do na sever do Ansenabchu, kde v sa v nedeľu večer odpálil neúspešný sýrsky žiadateľ o azyl v Nemecku. Odpáli sa pri vstupe na miestny hudobný festival.

Pri jeho útoku sa zranilo dvanásť ľudí, on neprežil. Popoludní sa k tomuto činu prihlásilo radikálne hnutie Islamský štát. Útočník vo videu vyjadril oddanosť abú Bakrovi Baghdádímu, vodcovi Islamského štátu. 

Pozrite si živý vstup Rastislava Striška priamo spred z miesta útoku:

Najčítanejšie správy