Skoro jasno
26°
Bratislava
Darina
12.8.2022
Po naháňačke dolapili policajti hľadaného recidivistu
Zdielať na
Zahraničie

Po naháňačke dolapili policajti hľadaného recidivistu

PRAHA / Desaťkrát súdne trestaný zlodej, na ktorého je vydaný zatykač za vyhýbanie sa nástupu do väzenia, si opäť sadol za volant. Mal zákaz šoférovania a navyše bol pod vplyvom drog. Napriek tomu 28-ročný muž unikal policajtom v uliciach Prahy.

Všetko sa začalo nevinnou cestnou kontrolou policajtov. "Bol nervózny a ukázal doklady s fotkou cudzej osoby," opisuje hovorkyňa pražskej polície Iveta Martínková.

Šofér s priateľkou na mieste spolujazdca šliapol na plyn. Policajt sa ho snažil z otvorených dverí vytiahnuť, sám sa takmer zranil. Policajt si okamžite sadol do auta. Naháňačka sa začala.

Páchateľa nezastavila ani červená na semafóre. Keď prešiel tunelom pre peších, takmer zrazil Maroša z Banskej Bystrice.

Pod vplyvom drog

Už to vyzeralo, že naháňačka sa skončila pod cestným ukazovateľom, šofér ale šliapol na plyn. Ukazovateľ podišiel o milimetre, škrtol oň strechou a ohol ho. Narazil o pár metrov ďalej do stĺpu. Tu sa jeho cesta končí.

"Bol pod vplyvom drog, v databáze hľadaných osôb," hovorí Martínková. Z dymiaceho auta policajti s namierenými pištoľami vytiahli muža aj jeho priateľku, obaja skončili v starostlivosti lekárov s drobnými zraneniami. Muž je policajtom známy, desaťkrát odsúdený zlodej.

Reportáž z Prahy pripravil redaktor Martin Krpač:

Zdielať na

Najčítanejšie