Gréci zachránili stovky topiacich sa migrantov, traja ľudia neprežili

29.10.2015 07:08 Noviny.sk Zahraničie

Gréci zachránili stovky topiacich sa migrantov, traja ľudia neprežili

ATÉNY / Grécka pobrežná stráž vo štvrtok zachránila 242 ľudí z drevenej lode, ktorá sa potopila pri pobreží ostrova Lesbos. Najmenej traja ľudia o život prišli.

Záchranná operácia pokračovala aj počas noci. Podľa pobrežnej stráže nebolo jasné, koľko osôb bolo v čase nešťastia na plavidle.

Stovky migrantov

Medzinárodná organizácia pre migráciu uviedla, že na lodi bolo 200 ľudí, iné zdroje hovorili až o troch stovkách.

Podľa pobrežnej stráže zomreli už počas dňa tri deti a jeden muž pri pobreží ostrova Samos, ďalších 51 osôb z tej istej lode sa zachránilo.

Pri inom incidente sa pri tom istom ostrove utopilo päťročné dievča. Sedemročný chlapec zomrel pri pobreží ostrova Lesbos, kam mieri najviac utečencov. Dvanásťročné dievča skončilo po rovnakom lodnom nešťastí v nemocnici a jeho stav je kritický. Žena a dve deti sa utopili pri ostrove Agathonisi.

Zdroj: SITA

Stále prichádzajú

Utečenci naďalej vo veľkom počte smerujú z Turecka cez Egejské more do Grécka na chatrných plavidlách. Cesta je ale stále náročnejšia pre zhoršujúce sa počasie.

Zdroj: SITA

Na Lesbos denne prichádza až 4 000 utečencov, takmer tri štvrtiny z nich tvoria Sýrčania. Väčšina migrantov, ktorí sa rozhodli cestovať za lepšou budúcnosťou do Európy, volí trasu cez grécke ostrovy a ďalej do gréckeho vnútrozemia.

Odtiaľ mieria cez Macedónsko,Srbsko, Chorvátsko a Slovinsko do Rakúska a potom väčšinou do Nemecka. Počas tohto roka sa ich zatiaľ cez Grécko dostalo do Európy viac akom pol milióna.

Pozrite sa, aká je situácia na srbsko-bulharskej hranici:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 NOVÝ ŽIVOT
21:40 SEDEM
22:35 SEDEM
20:25 Percy Jackson: More oblúd
22:55 Posledná jazda
22:55 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
20:10 Myšlienky vraha II.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas III.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas III.
20:45 Volám sa Caillou V.
21:10 Okido I.
21:25 Bob staviteľ
20:15 Ploty
22:40 Potížísta
00:25 Silnější