Bitka poslancov. V ukrajinskom parlamente lietali päste

Bitka poslancov. V ukrajinskom parlamente lietali päste

KYJEV / Kurióznym spôsobom sa rozhodli nezhody o protikorupčnom zákone riešiť poslanci ukrajinského parlamentu. Pobili sa priamo v budove kyjevskej Verchovnej rady. Všetko zachytila kamera.

Ukrajinskí poslanci Jegor Sobolev a Vadim Ivčenko sa v kyjevskej Verchovnej rade nepohodli o protikorupčnom zákone a rozhodli sa konflikt riešiť päsťami.

Strážcovia len stáli a sledovali ich. Obaja poslanci po bitke skončili s rozbitými ústami.

V ukrajinskom parlamente nie sú bitky medzi poslancami ničím výnimočným, dokonca ich berú ako súčasť rokovaní, píše Huffington Post.

Skončil v koši

Pred pár mesiacmi sa obeťou rozvášneného davu stal iný poslanec ukrajinského parlamentu Vitalij Žuravskij. Rozvášnený dav ho priamo pred budovou Verchovnej rady hodil do kontajnera s odpadkami.

Poslanec sa snažil s výtržníkmi diskutovať a dostať sa z kontajneru von.
Pred najhorším ho zachránili až muži v uniformách, ktorí mu prišli na pomoc.

Opätovné prímerie

Video s bitkou poslancov prichádza len pár hodín po tom, ako vo štvrtok v bieloruskom Minsku došlo k dohode, podľa ktorej má od nedele 15. februára platiť prímerie vo východoukrajinskom Donbase.

Len za uplynulých 24 hodín v bojoch medzi vojakmi a proruskými separatistami zahynulo osem vojakov a ďalších 34 utrpelo zranenia. Za desať mesiacov si konflikt vyžiadal už 5300 obetí.

Pozrite si video z bitky v ukrajinskom parlamente:

Rušil príhovor prezidenta

Poslanci sa vo štvrtok nebili len na Ukrajine. Ku konfliktu došlo aj v  juhoafrickom parlamente. Jeden z poslancov, Julius Malema, niekoľkokrát prerušil príhovor prezidenta Jacoba Zumu.

Hovorca parlamentu opakované hlasné požiadavky Malemu nehodlal dlhšie tolerovať a poslancovi nariadil, aby odišiel. Poslanec odmietol. Následne do miestnosti vošlo niekoľko mužov v bielych košeliach, ktorí Malemu i ostatných členov jeho strany nasilu vyviedli von.

Pozrite si video:

Zdroj: noviny.sk, Huffington Post, 112.ua, BBC

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 NOVÝ ŽIVOT
21:40 FBI
22:45 C.S.I.: Kriminálka Miami IX.
20:25 Orol Eddie
22:50 18 ROKOV S TV JOJ
22:50 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
21:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas III.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas III.
23:30 Očitý svedok
21:10 Okido I.
21:25 Bob staviteľ
21:35 Krtko
20:15 Let
22:40 Skutečný Rocky Balboa
00:15 Švadlena