Rusi dráždia vo vzduchu. Stíhačka tesne minula švédske lietadlo

Rusi dráždia vo vzduchu. Stíhačka tesne minula švédske lietadlo Zdroj: SITA
ŠTOKHOLM / Švédska tajná služba zverejnila fotografiu ruskej stíhačky Su-27 v bezprostrednej blízkosti švédskeho prieskumného lietadla. Ruská agresivita v medzinárodnom vzdušnom priestoru podľa švédskej rozviedky rastie.

"Nemôžeme upresniť, kedy a kde sa to stalo. Môžeme len povedať, že je to príklad správania, na ktoré sme doposiaľ neboli zvyknutí," citoval server The Local Národnú obrannú rádiovú službu (FRA), ktorá má na starosti elektronickú výzvednú činnosť.

Na fotografii je ruská prepadová stíhačka Su-27, ktorá letela len niekoľko metrov od švédskeho prieskumného lietadla. Dobre viditeľná je aj výzbroj, ktorú ruská stíhačka nesie.

Pravidelné narušovanie vzdušného priestoru

Rusko je podľa FRA v poslednom čase oveľa viac agresívnejšie než predtým. Ruský stroj podľa nej letel v neobyčajne provokatívnej vzdialenosti od švédskeho lietadla.

Švédsko i Fínsko v posledných mesiacoch zaznamenalo množstvo prípadov, kedy ruské vojenské letectvo narušilo jeho vzdušný priestor.

Aj v minulosti dochádzalo pravidelne k narušovaniu vzdušného priestoru ruským letectvom. V súčasnosti sú ale tieto prípady ostro sledované kvôli kríze na Ukrajine.

Zdroj: noviny.sk, ČTK, The Local

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:10 Súdna sieň
05:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:30 Policajti v akcii
06:25 Prvé oddelenie
06:40 Prvé oddelenie
05:05 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:45 Vánoční okouzlení
08:20 Já, kocour
10:05 Slunce, seno, erotika