Zatiahnuté
Bratislava
Emil
31.1.2023
Putin vyhlásil armádne manévre na Ďalekom východe
Zdielať na

Putin vyhlásil armádne manévre na Ďalekom východe

MOSKVA / Ruský prezident Vladimir Putin z pozície vrchného veliteľa ozbrojených síl nariadil mimoriadne "kontroly pripravenosti" bojových zložiek na Ďalekom východe. Podľa ministra obrany Sergeja Šojgua sa to týka takzvanej východnej armádnej oblasti, kam patrí napríklad aj námorná hranica s Japonskom a pevninská hranica s Čínou.

Miestni vojaci dostali rozkaz zostať "v plnej pohotovosti". Jedným z deklarových cieľov nariadenia je otestovanie spolupráce medzi armádou a miestnymi ministerstvami v prípade ozbrojeného konfliktu, informujú ruské tlačové agentúry.

Podobné mimoriadne armádne kontroly ako aj vojenské manévre Rusko od vypuknutia konfliktu na Ukrajine nariadilo už viackrát a zakaždým zvýšili napätie medzi Moskvou a Kyjevom.

Prípravy na armádne manévre, pozrite si video:

Úlohy vo vojnových podmienkach

Tentokrát sa ale spolu s jednotkami preveruje i pripravenosť viacerých ministerstiev a úradov na Ďalekom východe "plniť úlohy vo vojnových podmienkach".

Západ Putina obviňuje, že týmto spôsobom chce demonštrovať svoju vojenskú silu. Zatiaľ čo Rusko v reakcii na ochladenie vzťahov so Západom posilňuje svoju obchodnú spoluprácu s Čínou, Japonsko sa pridalo k Európskej únii a Spojeným štátom a voči Moskve zaviedlo sankcie.

Boje na Ukrajine pokračujú, pozrite si video:

Súvisiace články

Najčítanejšie