Polojasno
27°
Bratislava
Zuzana
11.8.2022
Islamisti zverejnili ďalšie šokujúce videá s popravami
Zdielať na

Islamisti zverejnili ďalšie šokujúce videá s popravami

DAMASK / Islamský štát zverejnil ďalšie šokujúce video s cieľom zastrašiť Američanov a prinútiť Kurdov, aby ukončili spojenectvo so Západom. Pár dní po videu s popravou Američana Jamesa Foleyho svet obletelo ďalšie, na ktorom sa nachádzajú zabití sýrski vojaci. Militanti sa nevzdávajú a zverejnili ďalšie zábery popravy kurdského bojovníka.

Len niekoľko hodín po tom, ako Islamský štát zverejnil video s masovou popravou troch stoviek sýrskych vojakov na púšti, prichádza pre Američanov ďalšie varovanie.

V drsnom videu islamisti popravili kurdského vojaka, ktorý je pravdepodobne jedným z pätnástich rukojemníkov, ktorých ozbrojenci uniesli počas bojov v Iraku.

Video nesie príznačný názov a hashtag "2ndAmessagetoAmerica", píše Daily Mail.

Skupina prišla pred desiatimi dňami s prvým varovaním, keď zverejnila video s názvom "A Meesage to America". To údajne znázorňuje popravu amerického novinára Jamesa Foleyho.

UPOZORNENIE: Obsah videa nie je vhodný pre maloletých a mladistvých čitateľov a citlivé povahy

Islamisti zverejnili video, na ktorom sa nachádzajú takmer tri stovky popravených Sýrčanov:

Únoscovia už v tomto videu varovali USA, že budú v popravách väzňov pokračovať, ak Američania budú aj naďalej podporovať Kurdov v boji proti Islamskému štátu.

ISIFA

Následne na prachovej ceste v Iraku, kde v pozadí vidieť mešitu v Mosule popravili jedného z unesených. 

Najnovšie zverejnili fotografie pätnástich zajatcov, oblečených v uniformách, aké nosia väzni v Guantanáme. Sľubujú, že zabijú všetkých do jedného, ak sa Američania neprestanú angažovať v Iraku. 

Daily Mail

UPOZORNENIE: Obsah videa nie je vhodný pre maloletých a mladistvých čitateľov a citlivé povahy

Pozrite si časť videa z popravy Jamesa Foleyho:

Súvisiace články

Najčítanejšie