V Donecku pri ostreľovaní zasiahli nemocnicu

V Donecku pri ostreľovaní zasiahli nemocnicu Zdroj: SITA
DONECK / Pri rannom ostreľovaní Donecka, bašty proruských separatistov na východe Ukrajiny, bola zasiahnutá aj miestna nemocnica. Spravodaj agentúry AFP na mieste nevideli žiadne obete. Podľa zdravotníkov nebol nikto ani zranený.

Paľba, sprevádzaná silnými výbuchmi, zasiahla márnicu a dve nemocničné budovy. Personál odviedol desiatky pacientov do pivníc, mnohých preniesli na nosidlách. Podľa AFP sa ostreľovanie približuje k užšiemu centru mesta.

Sobotné ostreľovanie centa a východných štvrtí mesta, ktoré pred prepuknutím bojov malo viac ako milión obyvateľov, si vyžiadalo životy šiestich civilistov. Škody utrpel aj ultramoderný štadión futbalového klubu Šachtar Doneck.

Ostreľovanie rebelov

Vládne jednotky za posledných 24 hodín šesťdesiatkrát ostreľovali pozície rebelov. Uviedla to agentúra Unian s odvolaním sa na armádneho analytika Dmytra Tymčuka. Terčom ukrajinských del sa vraj stali aj dve kolóny s ruskou obrnenou technikou v Doneckej oblasti. Vojaci zase čelili paľbe z mínometov v okolí Luhanska aj raketometov pri Malomykolaivke a v okolí Donecka.

Konflikt na východe Ukrajiny si podľa odhadov OSN vyžiadal už viac ako dve tisícky obetí z radov vojakov, povstalcov aj civilistov. Rýchlo stúpajúce počet obetí svedčí o vyhrocovaní konfliktu.

Zdroj: noviny.sk, ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:30 Súdna sieň
06:10 DEDIČSTVO
07:35 Panelák
05:20 Hoď svišťom
05:55 POLICAJTI V AKCII
06:55 POLICAJTI V AKCII
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:40 Barva kouzel II.: Lehké fantastično
07:25 Diana
09:30 Příšerky pod hladinou