Oblačno
Bratislava
Dalibor
20.1.2022
Dievčatá (†14,†16) najprv znásilnili, potom ich našli obesené
Zdielať na

Dievčatá (†14,†16) najprv znásilnili, potom ich našli obesené

NAÍ DAILLÍ / Vlnu pobúrenia vyvolal postup polície v Indii, kde znásilnili dve mladé dievčatá. Keď zmizli, otec jednej z nich žiadal, aby bolo vyhlásené pátranie - policajti ale muža ignorovali. Dievčatá našli obesené na strome. Upozorňujeme, že obsah nie je vhodný pre maloletých divákov.

Odišli na toaletu

Telá dvoch dievčat našli dedinčania v štáte Utar-Pradéš obesené na mangovníku. Podľa rodiny sa tínedžerky stratili večer, keď odišli na toaletu. Pitva ukázala, že ich pred obesením zneužili a uškrtili.

"Prišiel za mnou policajt, ktorý mi oznámil, že moju dcéru našli obesenú na strome. Chcem, aby sa prípadom zaoberala federálna polícia, miestnej neverím," povedal otec jednej z mŕtvych.

Päť mužov

Príbuzní zavraždených tvrdia, že dievčatá brutálne znásilnilo päť mužov z dediny. Tí ich potom tiež usmrtili. Rodina obvinila z účasti na vražde aj miestnych policajtov. Odmietli totiž začať vyšetrovanie a násilníkov dokonca chránili, pretože pochádzali z tej istej kasty.

Policajti zareagovali až potom čo rozhorčení dav vyšiel do ulíc a zablokoval cesty. "Traja muži boli obvinení z vraždy, dvoch z nich sme už zatkli, tretí obvinený je stále na úteku," informuje vyšetrovateľ. Medzi zadržanými je aj policajt, ktorý sa spolčil s páchateľmi.

Polícia stále pátra aj po jeho kolegovi. Vyšetrovatelia odobrali vzorky DNA, ktoré im pomôžu usvedčiť páchateľov. Podľa nových zákonov im za tento ohavný čin hrozí až trest smrti.

Najčítanejšie