Jasno
32°
Bratislava
Prokop
4.7.2022
Zmiznuté lietadlo je na tajnej základni, tvrdí jasnovidec
Zdielať na
Zahraničie

Zmiznuté lietadlo je na tajnej základni, tvrdí jasnovidec

BRATISLAVA / Pátranie po záhadne zmiznutom malajzisjkom lietadle je stále neúspešné. Vyšetrovatelia pripúšťajú aj najhoršie scenáre, ku ktorým mohlo dôjsť na palube dopravného lietadla. Jasnovidci tvrdia, že lietadlo zmizlo za pomoci iného lietadla a je ukryté v Japonsku.

Do pátrania po lietadle sa zapájajú aj ľudia s nadprirodzenými schopnosťami. Podľa jedného jasnovidca zo Slovenska lietadlo nehavarovalo. Počas letu ho prekrylo iné dopravné lietadlo a spoločne odleteli na tajnú japonskú základňu. Tam sú ukrytí aj pasažieri, ktorí netušia, čo s nimi bude.

Dve lietadlá ako jedno

To, že dve lietadlá dokážu letieť nad sebou je manéver, ktorý ovládajú dokonale vojenskí piloti. "Je to historicky najstarší typ sledovania lietadiel," hovorí expert na avionatiku z Leteckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach Ján Labun. 

Lokátory lietadlá tak v jednom okamihu môžu vidieť ako jeden stroj. Lenže, takýto manéver pre oklamanie lokátora nestačí. "Vzhľadom k polohe stratené lietadla a s prihliadnutím na dosahy rádiolokátorov, tento systém nemohol byť využitý. Dosah neumožňoval v tak veľkej vzdialenosti sledovať lietadlo," dodáva Labun. 

Najaktuálnejšia konšpiračná teória hovorí, že malajzíjsky boeing označovaný aj ako lietadlo duchov, bolo zostrelené počas vojenského cvičenia. A celé pátracie akcie vojska, sú len zastieracím manévrom na ututlanie nešťastnej nehody.

Súvisiace články

Najčítanejšie