Charles, nesprávaš sa ako kráľ, odkazuje Putin

Charles, nesprávaš sa ako kráľ, odkazuje Putin

MOSKVA / Ruský prezident Vladimir Putin prvýkrát reagoval na kauzu okolo údajných vyhlásení britského princa Charlesa. Neverí však tomu, že by takéto slová princ povedal.

Putin pochybuje

"Nepočul som tie vyhlásenia," začal Putin. Ak však Charlesove slová skutočne odzneli tak, ako ich zverejnila britská tlač, podľa Putina je to "neprijateľné".

"Myslím, že aj on si to uvedomuje. Je to dobre vychovaný človek. Poznám ho osobne, tak ako aj ďalších členov kráľovskej rodiny. Toto nie je kráľovské správanie. Ale za tie roky som si zvykol už na všeličo," uzavrel ruský prezident.

Pri príležitosti návštevy Kanady sa na Putinovu adresu vyjadril v rozhovore s veteránmi z druhej svetovej vojny. "Putin teraz robí to isté ako kedysi Hitler," povedal dobrovoľníčke Marianne Ferguson z múzea, ktorá sa presťahovala do Kanady s jej židovskou rodinou, keď mala trinásť rokov.

"Nebudeme komentovať súkromné vyjadrenia. Bola to konverzácia na recepcii s veteránmi," uviedla kancelária princa Charlesa. "Dokončila som s ním prehliadku múzea a rozprávali sme sa o mojej rodine a ako som sa dostala do Kanady. A potom princ povedal, že Putin je ako Hitler," cituje dobrovoľníčku The Guardian.

Viacerí súhlasia

"Musím skonštatovať, že s ním súhlasím. A určite aj veľa ľudí. Jeho vyjadrenie bolo od srdca," dodala Mariane.

Putina prirovnala k Hitlerovi nepriamo aj americká exministerka zahraničných vecí a bývalá prvá dáma Spojených štátov Hillary Clintonová. Zásah Ruska na Kryme pritom prirovnala k zásahu Hitlerových vojsk na územiach obývaných Nemcami.

Princ Charles na oficiálnej návšteve Kanady:

Zdroj: noviny.sk, SITA, The Guardian

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:20 Prvé oddelenie
05:50 Bez servítky
06:55 Krimi
05:15 Naši
05:40 Naši
06:10 Kutyil s.r.o. II.
05:30 Presne takto o rok I.
06:15 Premeny domov na Havaji
06:55 Rodinné záležitosti
05:00 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
05:40 Mrkáček Bill
07:25 Tom Sawyer
09:25 Kincsem