Princa Charlesa vyzývajú, aby sa po výrokoch o Putinovi vzdal funkcie

Princa Charlesa vyzývajú, aby sa po výrokoch o Putinovi vzdal funkcie

LONDÝN / Britský princ Charles prirovnal ruského prezidenta Vladimira Putina k nacistickému vodcovi Adolfovi Hitlerovi. Rusi sa chcú stretnúť s britskými predstavitelmi. Budú sa dožadovať vysvetlenia. Kráľovský palác sa k Charlesovým vyhláseniam nevyjadril, píše britský The Daily Mail.

Putin ako nacista

Rusko požiadalo o stretnutie s britskými predstaviteľmi, od ktorých chce vysvetlenie medializovaných vyjadrení následníka trónu princa Charlesa, ktorý mal údajne ruského prezidenta Vladimira Putina prirovnať k nacistickému vodcovi Adolfovi Hitlerovi, píše The Daily Mail.

Stretnutie ruského diplomata s predstaviteľom britského ministerstva zahraničia sa má uskutočniť vo štvrtok v priestoroch ruského veľvyslanectva v Londýne.

Princ Charles sa mal na adresu Putina vyjadriť v súkromnom rozhovore so Židovkou, ktorá počas druhej svetovej vojny utiekla z Poľska. Schôdzka sa konala počas Charlesovej cesty po Kanade.

Princ Charles na oficiálnej návšteve Kanady:

Vlastný názor

Princov výrok zverejnili všetky hlavné médiá. Kráľovský palác sa k Charlesovým vyhláseniam nevyjadril, keďže súkromné rozhovory svojich predstaviteľov spravidla nekomentuje.

Prominentný poslanec za britskú Labouristickú stranu a bývalý predseda zahraničnopolitického výboru v dolnej komore britského parlamentu Mike Gapes princa vyzval na abdikáciu, píše The Guardian. Charlesa sa naopak zastal vicepremiér Nick Clegg, podľa ktorého má nástupca kráľovnej Alžbety II. právo na vyjadrenie svojho názoru.

Zdroj: noviny.sk, The Daily Mail, The Guardian

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

07:30 Kung Fu Panda
09:20 Chlapec, ktorý sa stane kráľom
12:10 Shrek
07:15 Kutyil s.r.o. II.
08:10 Miláčikovo
08:45 Nová záhrada
06:50 Utekajme, už ide!
09:00 Samé šťastie
11:25 Denník slabocha
07:55 Malí fidlikanti
08:10 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
08:30 Petronela Jabĺčková
07:05 Černobyl
09:15 Proxima
11:15 Krokodýl Dundee rytířem