Princa Charlesa vyzývajú, aby sa po výrokoch o Putinovi vzdal funkcie

Princa Charlesa vyzývajú, aby sa po výrokoch o Putinovi vzdal funkcie

LONDÝN / Britský princ Charles prirovnal ruského prezidenta Vladimira Putina k nacistickému vodcovi Adolfovi Hitlerovi. Rusi sa chcú stretnúť s britskými predstavitelmi. Budú sa dožadovať vysvetlenia. Kráľovský palác sa k Charlesovým vyhláseniam nevyjadril, píše britský The Daily Mail.

Putin ako nacista

Rusko požiadalo o stretnutie s britskými predstaviteľmi, od ktorých chce vysvetlenie medializovaných vyjadrení následníka trónu princa Charlesa, ktorý mal údajne ruského prezidenta Vladimira Putina prirovnať k nacistickému vodcovi Adolfovi Hitlerovi, píše The Daily Mail.

Stretnutie ruského diplomata s predstaviteľom britského ministerstva zahraničia sa má uskutočniť vo štvrtok v priestoroch ruského veľvyslanectva v Londýne.

Princ Charles sa mal na adresu Putina vyjadriť v súkromnom rozhovore so Židovkou, ktorá počas druhej svetovej vojny utiekla z Poľska. Schôdzka sa konala počas Charlesovej cesty po Kanade.

Princ Charles na oficiálnej návšteve Kanady:

Vlastný názor

Princov výrok zverejnili všetky hlavné médiá. Kráľovský palác sa k Charlesovým vyhláseniam nevyjadril, keďže súkromné rozhovory svojich predstaviteľov spravidla nekomentuje.

Prominentný poslanec za britskú Labouristickú stranu a bývalý predseda zahraničnopolitického výboru v dolnej komore britského parlamentu Mike Gapes princa vyzval na abdikáciu, píše The Guardian. Charlesa sa naopak zastal vicepremiér Nick Clegg, podľa ktorého má nástupca kráľovnej Alžbety II. právo na vyjadrenie svojho názoru.

Zdroj: noviny.sk, The Daily Mail, The Guardian

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:20 Prvé oddelenie
05:50 Bez servítky
06:55 Krimi
05:15 Naši
05:40 Naši
06:10 Kutyil s.r.o. II.
05:30 Presne takto o rok I.
06:15 Premeny domov na Havaji
06:55 Rodinné záležitosti
05:00 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
05:40 Mrkáček Bill
07:25 Tom Sawyer
09:25 Kincsem