Inšpiroval sa vrah z Bystričky tým z Čiech?
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
PLZEŇ / Celý týždeň rieši Slovensko tragédiu v Bystričke. Hlavným aktérom bol bývalý policajt. Podobný prípad riešia aktuálne aj v Česku. Miloš Babyka, ktorý slúžil ako príslušník cudzineckej polície, mal pred niekoľkými dňami dobodať svoju manželku.
Z bytu často počuli volanie o pomoc
Vražda otriasla jedným z bytových domov v Plzni minulý týždeň v stredu. Policajt Miloš Babyka podľa vyšetrovateľov priamo v byte pobodal svoju manželku. Na následky zranení žena pôvodom z Ukrajiny zomrela.
Motívom útoku mohli byť podľa susedov manželské nezhody. Z bytu vraj bolo často počuť volanie o pomoc. Pred pár dňami dokonca u manželov zasahovala polícia. Následne mal Babyka zákaz sa k manželke približovať. Ten evidentne porušil.
Hodil ju do okna a škrtil
"Sme jej potom pomáhali, pretože ju už zmlátil pred 14 dňami, hodil ju do okna a škrtil ju," opisuje suseda. Po údajnom vrahovi pátrali desiatky policajtov aj vrtuľník s termovíziou. Pre 8-ročnú dcéru manželov si prišli priamo na letnú školu policajti. Báli sa, aby jej unikajúci Babyka neublížil. Po 7 dňoch nakoniec Babyka skončil v putách.
"Sa podarilo nebezpečného páchateľa zadržať, a to v momente, keď sa na bicykli pokúšal vrátiť do svojho úkrytu," dodáva hovorkyňa GIBS Radka Sandorová.
Miloš Babyka sa skrýval pod železničným mostom neďaleko Plzne. Ako policajt vedel, kam sa čo najlepšie ukryť. Ako dopravný prostriedok používal bicykel - nenápadný ale pritom dostatočne rýchly spôsob prepravy. V úkryte mal aj hliníkovou fóliu - to, aby ho neodhalil vrtuľník s termovíziou.
Téme sa venuje reportér David Mimra. INFORMÁCIE ONLINE TU.
ISIFA/MAFRA