Skoro jasno
21°
Bratislava
Ladislav
27.6.2025
Cestujúci zažili hororový let. Pilot nás vyzval, aby sme sa modlili, opisuje svedkyňa
Zdielať na

Cestujúci zažili hororový let. Pilot nás vyzval, aby sme sa modlili, opisuje svedkyňa

Archívne video Archívna reportáž

Pri pristáti na letisku havarovalo lietadlo a prevrátilo sa na strechu

PRAHA / Cestujúci letu Turkish Airlines TK1771 z Istanbulu do Prahy zažili v sobotu (10. 5.) popoludní dramatické chvíle pri pokuse o pristátie na Letisku Václava Havla. Krátko pred dosadnutím na pristávaciu dráhu musel pilot náhle prerušiť manéver a stúpať späť do výšky.

Podľa výpovedí pasažierov pre CNN Prima News sa lietadlom zatriaslo po hlasnej rane, ktorá prišla v čase, keď sa stroj už nachádzal nízko nad zemou. Na palube bola aj Jana Disman, ktorá opísala nepríjemný zážitok. Uviedla, že pochybnosti o technickom stave lietadla mala už pri odlete z Istanbulu.

"Keď sme prilietali do Prahy, bolo to veľmi veterné a turbulencie nami dosť hádzali. Už sme boli nízko, nad električkou, keď sa ozvala silná rana a lietadlo vystrelilo prudko hore," priblížila.

Napätie medzi pasažiermi sa zvyšovalo

"Atmosféra nebola dobrá. Nikto z nás netušil, čo sa deje. Zdalo sa, že pilot si nebol istý, či a ako bude možné pristáť," povedala Disman s tým, že mohlo dôjsť k príprave aj na najhorší scenár.

O 20 minút neskôr sa pilot prihovoril cestujúcim najprv v turečtine a potom v angličtine so slovami, že sa pokúsi pristáť opäť – a dodal, že by sa mali modliť.

Druhý pokus už prebehol bez komplikácií

Lietadlo úspešne pristalo. Napriek tomu mnohí cestujúci zostali otrasení. "Najhoršia bola tá chvíľa vo vzduchu, keď neviete, čo sa deje. Lietate nad mestom, sem-tam vidíte sanitky alebo hasičov, ale nikto nám nič nevysvetlil," uzavrela Disman.

Lietadlo sa pre technické problémy po pristátí nevrátilo späť do Turecka, ako bolo pôvodne plánované. Letisko Václava Havla sa zatiaľ k incidentu nevyjadrilo.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy