Jasno
-5°
Bratislava
Vanda
7.2.2023
Zeman odmieta komunikovať so slovenskými médiami
Zdielať na
Zahraničie

Zeman odmieta komunikovať so slovenskými médiami

Víťaz prvého kola českých prezidentských volieb Miloš Zeman uviedol, že odmieta komunikovať so slovenskými médiami. Ako dôvod uviedol tohtotýždňový kritický komentár slovenského denníka SME, ktorého komentátor označil expremiéra za "najhoršieho kandidáta zo všetkých".

Pobúril ho článok v SME

Podľa SME za Zemanom stále stojí "veľmi rozsiahle zázemie podivných až hrôzu naháňajúcich väzieb siahajúcich od bývalých komunistických aparátčikov a tunelárov až do Moskvy".

"Jeho zvolenie by znamenalo nielen pokračovanie, ale i vystupňovanie a zvulgárnenie" politiky dosluhujúceho prezidenta Václava Klausa, "oslabovanie právneho štátu" či "odmietanie vyrovnať sa s minulosťou", uvádza sa v komentári denníka SME, ktorý Zemana zjavne veľmi pobúril, čo potvrdil slovenskej televízii TA3.

Prvé kolo vyhral Zeman

Zeman sa stal víťazom prvého kola českých prezidentských volieb so ziskom viac ako 24 percent hlasov. Na druhom mieste so stratou menej ako jedného percenta skončil minister zahraničných vecí a predseda vládnej TOP 09 Karel Schwarzenberg. ktorý tak z ďalších bojov vyradil bývalého predsedu úradníckej vlády Jana Fischera. Ten ako veľký favorit získal menej ako 16,5 percenta, čo nestačilo na postup do druhého kola, ktoré sa uskutoční koncom januára.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

ISIFA

Súvisiace články

Najčítanejšie