Jasno
22°
Bratislava
Eugénia
18.9.2025
Polícia navrhla obžalovať 16-ročného mladíka z vraždy dvoch predavačiek v Hradci Králové
Zdielať na

Polícia navrhla obžalovať 16-ročného mladíka z vraždy dvoch predavačiek v Hradci Králové

Archívna reportáž

O prípade sme informovali

HRADEC KRÁLOVÉ / Polícia navrhla obžalovať mladistvého z februárovej vraždy dvoch predavačiek v Hradci Králové. Vyšetrovanie prípadu polícia dnes ukončila a spis s návrhom na podanie obžaloby odovzdala prokurátorovi Krajského prokurátora v Hradci Králové.

Maximálne desať rokov väzenia

Šestnásťročný chlapec je podľa znaleckých posudkov príčetný a schopný účasti na trestnom konaní. Na webe polície to uviedla hovorkyňa Karolína Macháčková. Vzhľadom na nízky vek chlapcovi za dvojnásobnú vraždu hrozí maximálne desať rokov väzenia.

Zaútočil nožom

Obvinený mladík na ženy, ktoré mali 19 a 38 rokov, vo štvrtok 20. februára zaútočil nožom v obchode reťazca Action krátko po otvorení. Aj napriek okamžitej pomoci ženy na mieste zomreli. Zásahová jednotka mladíka zadržala zhruba po desiatich minútach na brehu Labe asi kilometer od miesta činu.

K činu sa priznal

Orientačný test na drogy aj dychová skúška na alkohol u neho boli po zadržaní negatívne. Chlapec sa následne k činu priznal. Kriminalisti pri vyšetrovaní podľa hovorkyne zadali množstvo znaleckých posudkov z rôznych odborov.

"Ich závery boli zásadné pre vyhodnotenie skutkového deja i posúdenie trestnej zodpovednosti obvineného. Posudky jednoznačne potvrdili jeho príčetnosť a schopnosť účasti na trestnom konaní, " uviedla hovorkyňa.

Sťažoval sa na zadržanie

Mladík podľa skoršieho vyjadrenia kriminalistov žil vo svojom fantazijnom svete a obchod i obete si vybral náhodne. Podľa polície konal sám a v minulosti nemal problémy so zákonom. Zadržaním podozrivého sa zaoberala Generálna inšpekcia bezpečnostných zborov (GIBS).

Podozrivý sa na zadržanie sťažoval. Uviedol, že s ním policajti neľudsky zaobchádzali a spôsobili mu ujmu na zdraví. GIBS jeho podanie preverila so záverom, že policajti nepochybili.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy