Svetový unikát v Košiciach. Festival lokálnych televízií Zlatý žobrák

Svetový unikát v Košiciach. Festival lokálnych televízií Zlatý žobrák

KOŠICE / Košičania si môžu v týchto dňoch užiť jedinečný svetový unikát. Festival lokálnych televízií Zlatý žobrák, ktorý je jediný a nielen organizáciou, ale aj účasťou sa vyrovná tým slávnym, aj keď naň hostia neprichádzajú po červenom koberci. Zúčastňujú sa na ňom hostia z celej planéty, kde nakrúcajú nielen hrané, ale aj dokumentárne filmy v prvom rade o obyčajných ľuďoch.

Myšlienka vznikla pred 23 rokmi v Košiciach, kde fungovala najznámejšia lokálna televízia. Tu vznikol nápad založenia festivalu lokálnych televízií. V súčasnosti nadobudol svetové rozmery. "Meno festivalu sa rozširuje do nepoznaných končín," hovorí zakladateľka a riaditeľka festivalu Eva Děkanovská. Aj tento rok sa porota poriadne zapotila. Z 300 prihlásených filmov musela porota vyberať tie najlepšie - finálové. 

Festival je o ľuďoch a o osudoch, ktoré sa podarili nakrútiť. "U nás je každý človek, návštevník, hviezda. Ak dokáže doniesť zaujímavú tému, a z financií, ktoré má, nakrútiť film, tak musí byť hviezda," vysvetľuje Děkanovská. Filmy sledovali aj väzni vo väzení. Tridsať odsúdených sledovalo filmy v spoločenskej miestnosti. "Sú to filmy, ktoré nútia človeka rozmýšľať," myslí si odsúdený. 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:30 Súdna sieň
09:35 Súdna sieň
10:40 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
08:40 Simpsonovci XXIII.
09:05 Simpsonovci XXIII.
09:35 Simpsonovci XXIII.
08:25 POLICAJTI V AKCII
09:35 Prvé oddelenie II.
10:00 Prvé oddelenie II.
08:40 Máša a medveď II.
08:50 Rapotáčik 2
09:00 Ovečka Shaun 4,5
07:40 Psí poslání
09:35 Hluboká voda
11:30 Skoro dospělá