Zhromaždenia Dúhový Pride a Hrdí na rodinu obsadia Bratislavu. Pripravte sa na obmedzenia

Zhromaždenia Dúhový Pride a Hrdí na rodinu obsadia Bratislavu. Pripravte sa na obmedzenia

BRATISLAVA / Hlavné mesto čakajú túto sobotu rovno dve zhromaždenia. Dúhový Pride a pochod Hrdí na rodinu. Veľkú účasť predpokladajú organizátori oboch akcii. Mesto sa preto potrebuje pripraviť a zabezpečiť bezpečnosť pre všetkých. Očakávať teda môžte aj zmenu organizácie dopravy.

"Verejný poriadok na území hlavného mesta bude zabezpečovať dostatočný počet policajtov, či už z radov poriadkovej polície, dopravnej polície ako aj kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave," informoval policajný hovorca Michal Szeiff. 

Uzavretá doprava

Vodiči by mali na území hlavného mesta Bratislavy počítať s určitými dopravnými obmedzeniami. V čase od 15.45 hod do 16.30 hod bude úplné uzatvorené pre cestnú dopravu centrum Starého mesta a z tohto dôvodu bude neprejazdná Štúrova ulica, križovatka Šafárikovo námestie, Vajanského nábrežie a Rázusovo nábrežie.

Policajti dopravnej polície budú zabezpečovať odklon dopravy na Špitálskej ulici, z Karadžičovej ulice, zo smeru od Mlynských nív na Landererovu ulicu a v smere od NAGLS na Staromestskú ulicu.

Výluka MHD

Vozidlám, ktoré sa budú v tomto čase nachádzať v uzatvorenej zóne bude priebežne podľa bezpečnostnej situácie umožnené túto zónu opustiť. V blízkosti uvedených ulíc dôjde v súvislosti s verejnými zhromaždeniami aj k dočasnému vylúčeniu mestskej hromadnej dopravy, najmä v blízkosti Rázusovho nábrežia a Vajanského nábrežia, ale v určitom čase aj k úplnému uzavretiu uvedených ulíc aj pre návštevníkov mesta.

"Návštevníkov mesta v čase konania sa zhromaždenia ako aj účastníkov tohto zhromaždenia vyzývame, aby pri vstupe do ulíc, ktorých sa budú týkať obmedzenia vstupovali bez zbytočných batožín," uviedol Szeiff.

V čase od 10.00 hod nebudú až do času skončenia pochodu premávať v úseku Vajanského nábrežia a Rázusovho nábrežia električky. O prípadných ďalších dopravných obmedzeniach bude verejnosť včas informovaná.

"Občanov, ktorí sa mienia zúčastniť uvedených zhromaždení týmto zároveň vyzývame, aby pri využívaní svojho práva vyjadriť názor nenarúšali verejný poriadok a neporušovali svoje povinnosti vyplývajúce zo všeobecne záväzných právnych predpisov," dodala polícia na záver. 

Zdroj: noviny.sk/Polícia SR

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Čierne vdovy
22:00 Pozná ju ako svoje boty
00:55 Hawaii 5.0 VIII.
20:15 Šanghajský rebel
22:35 Na krídlach vážky
00:55 JAG V.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
22:55 ŽREBOVANIE
21:20 Bobove dobrodružstvá na pláži
21:35 Sam a Max
22:00 Jahôdka a jej kamaráti I.
20:15 Red 2
22:20 Hotel Artemis
00:00 Sabotáž