Zhromaždenia Dúhový Pride a Hrdí na rodinu obsadia Bratislavu. Pripravte sa na obmedzenia

Zhromaždenia Dúhový Pride a Hrdí na rodinu obsadia Bratislavu. Pripravte sa na obmedzenia

BRATISLAVA / Hlavné mesto čakajú túto sobotu rovno dve zhromaždenia. Dúhový Pride a pochod Hrdí na rodinu. Veľkú účasť predpokladajú organizátori oboch akcii. Mesto sa preto potrebuje pripraviť a zabezpečiť bezpečnosť pre všetkých. Očakávať teda môžte aj zmenu organizácie dopravy.

"Verejný poriadok na území hlavného mesta bude zabezpečovať dostatočný počet policajtov, či už z radov poriadkovej polície, dopravnej polície ako aj kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave," informoval policajný hovorca Michal Szeiff. 

Uzavretá doprava

Vodiči by mali na území hlavného mesta Bratislavy počítať s určitými dopravnými obmedzeniami. V čase od 15.45 hod do 16.30 hod bude úplné uzatvorené pre cestnú dopravu centrum Starého mesta a z tohto dôvodu bude neprejazdná Štúrova ulica, križovatka Šafárikovo námestie, Vajanského nábrežie a Rázusovo nábrežie.

Policajti dopravnej polície budú zabezpečovať odklon dopravy na Špitálskej ulici, z Karadžičovej ulice, zo smeru od Mlynských nív na Landererovu ulicu a v smere od NAGLS na Staromestskú ulicu.

Výluka MHD

Vozidlám, ktoré sa budú v tomto čase nachádzať v uzatvorenej zóne bude priebežne podľa bezpečnostnej situácie umožnené túto zónu opustiť. V blízkosti uvedených ulíc dôjde v súvislosti s verejnými zhromaždeniami aj k dočasnému vylúčeniu mestskej hromadnej dopravy, najmä v blízkosti Rázusovho nábrežia a Vajanského nábrežia, ale v určitom čase aj k úplnému uzavretiu uvedených ulíc aj pre návštevníkov mesta.

"Návštevníkov mesta v čase konania sa zhromaždenia ako aj účastníkov tohto zhromaždenia vyzývame, aby pri vstupe do ulíc, ktorých sa budú týkať obmedzenia vstupovali bez zbytočných batožín," uviedol Szeiff.

V čase od 10.00 hod nebudú až do času skončenia pochodu premávať v úseku Vajanského nábrežia a Rázusovho nábrežia električky. O prípadných ďalších dopravných obmedzeniach bude verejnosť včas informovaná.

"Občanov, ktorí sa mienia zúčastniť uvedených zhromaždení týmto zároveň vyzývame, aby pri využívaní svojho práva vyjadriť názor nenarúšali verejný poriadok a neporušovali svoje povinnosti vyplývajúce zo všeobecne záväzných právnych predpisov," dodala polícia na záver. 

Zdroj: noviny.sk/Polícia SR

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:55 NOVÉ BÝVANIE
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:20 Slečna na stráženie
19:35 Profesionáli II.
20:25 Navždy v mojom srdci
18:00 Columbo
20:10 Kosti XII.
21:00 Kosti XII.
18:50 Arthur a Minimojovia
19:15 Sníček a Dúhalka
19:25 Medzi nami zvieratkami
18:35 Mámy na nože
20:15 Bod zlomu
22:15 Rukojmí