Predali tisícky samopalov. Cena za kus - 7 eur!?

Predali tisícky samopalov. Cena za kus - 7 eur!?

Už sme vás informovali o tom, že stále preverujeme informácie, ktoré sa týkajú presunov zbraní v bývalom Vojenskom opravárenskom podniku v Moldave nad Bodvou. Okrem samohybných húfnic, ktoré patrili českej firme Hermex, malo dôjsť aj k presunom tisícov samopalov. Ich nákupná cena mala byť podľa zdroja 7 eur za kus. K tomuto prípadu sme zistili ďalšie podstatné informácie.

V krátkej písanej správe, ktorú sme získali od anonymného zdroja, sa informácie ohľadom transportu húfnic GVOZDIK do Bulharska potvrdili.

Náš anonymný zdroj však v tejto stručnej správe uviedol aj informácie o údajnom bleskovom kšefte s útočnými puškami - samopalmi vzor 58. 22. novembra sa podľa tohto anonymu stretli v Moldave nad Bodvou dve celkom zaujímavé osoby. Údajne preto, aby dohodli vývoz siedmich tisícok spomínaných samopalov. Podľa uvedených evidenčných čísel áut sme zistili, že  stretnutie sa naozaj uskutočnilo. Do Moldavy v tomto čase prišiel bratislavský obchodník so zbraňami. Jozef Vránsky. Ten to priznáva: "Áno bol som tam, mal som tam pracovné povinnosti."

Podnikateľ nám potvrdil aj to, že naozaj sa o samopaly vzor 58 v minulosti zaujímal a ešte stále zaujíma. To, že by mal figurovať v údajnom superlacnom nákupe siedmich tisícok samopalov, nepotvrdil. Ani to, že by získal tisícky funkčných a nepoužitách samopalov vzor 58 za naozaj exkluzívne nízku nákupnú cenu 7 eur za kus.

Nechápe, prečo ho niekto monitoroval

Prečo jeho pracovnú cestu do Moldavy niekto zmonitoroval, vyfotografoval jeho pohyb a auto, a vypočul si časť jeho rokovania, nechápe. Taktiež nerozumie tomu, prečo ho niekto spája s bleskovým transportom húfnic do Bulharska, za ktorým stojí  český obchodník so zbraňami - spoločnosť Hermex. Hovorí: "Neviem, je to nezmysel, asi dáky záujem."

Armáda za 7 eur samopaly nikdy nikomu nepredala

Televízii JOJ ministerstvo obrany poskytlo informáciu, že spomínané samopaly armáda za cenu 7 eur za kus nikdy nikomu nepredala. Podľa ministerstva obrany ak dochádza k presunom samopalov v bývalej VOPKE, tak z dôvodu rušenia tamojších muničných skladov.

Výsledky kontroly zrejme v pondelok

Kontrolu v štátnom podniku v Moldave nad Bodou, ktorú na základe našich informácií nariadila terajšia poverená ministerka obrany Iveta Radičová, inšpekcia už vykonala. Jej výsledky oficiálne zverejnia zrejme už v pondelok.

Transport húfníc, ktoré zo Slovenska do Bulharska vyviezla z Moldavy nad Bodvou česká spolčnosť Hermex, dnes dorazil na rumunskú colnicu. Kam budú tieto zbrane smerovať ďalej, zatiaľ nie je isté.

Samopal vzor 58 na internete Zdroj: TV JOJ

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:05 Súdna sieň
05:55 Súdna sieň
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:05 Nákupné maniačky
05:50 Policajti v akcii
06:50 Prvé oddelenie
05:00 Zabi nudu!
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:35 Mámy na nože
08:15 Rodinka
09:55 Věř mi