Pofidérna zbierka! Vraj pre onkologické deti...

Pofidérna zbierka! Vraj pre onkologické deti...

Personál onkologickej ambulancie v Humennom upozornil náš štáb na dve ženy, ktoré postávali pred poliklinikou a od pacientov vyberali peniaze. Tvrdili, že ide o zbierku pre Detskú onkológiu v Košiciach. Zaujímavé ale je, že tam o žiadnej zbierke nevedia. Keď sme sa ich opýtali, kam poputujú peniaze, ženy sa dali na útek.

Ženy, ktoré vo štvrtok vyberali peniaze v Humennom, reagovali po príchode štábu TV JOJ mimoriadne podráždene. A po otázke, kde nimi vyzbierané peniaze skončia, sa pustili na útek. Potom sa začalo vykrúcanie, ktoré nemalo konca-kraja. Po chvíli začala jedna zo žien dokonca tvrdiť, že tú druhú nepozná.

Po našom naliehaní, kam peniaze poputujú, sme si najprv vypočuli prvú verziu. Vraj pre detskú onkológiu v Košiciach. Tá ale momentálne žiadne zbierky neorganizuje... Po príchode mestskej polície ale začali tvrdiť, že zbierka je vlastne na niečo úplne iné. A to pre sociálne slabšie rodiny. "Väčšinou sú z Čadce alebo z Trenčína a väčšinou, čo je zaujímavé, zbierajú na východe. Možno, že východniari sú takí dobrí, že dajú peniaze každému," vraví  MUDr. Irina Oravkinová, onkologička z Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach.

Verejné zbierky upravuje zákon ešte z roku 1973. V zastaralom systéme zrejme tí šikovnejší ľahko nájdu medzery. Lucia Garajová z Ministerstva vnútra SR hovorí: "V prípade podozrenia z porušenia zákona je možné podať podnet na obvodný úrad v sídle kraja."

Ženy_zbierka_pofidérna Zdroj: TV JOJ

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

09:30 Súdna sieň
10:35 POLICAJTI V AKCII
11:35 DIVOKÉ KONE
09:35 Simpsonovci XIX.
10:05 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
12:10 SVET PODĽA EVELYN
08:35 Amerika má talent XII.
10:55 Kosti
12:00 Columbo
09:45 Strážca vesmíru Roger
10:00 Jahôdka a jej kamaráti I.
10:25 Požiarnik Sam X.
09:40 O(d)puštění
11:15 Jiný svět
13:00 American Teen