Pofidérna zbierka! Vraj pre onkologické deti...

Pofidérna zbierka! Vraj pre onkologické deti...

Personál onkologickej ambulancie v Humennom upozornil náš štáb na dve ženy, ktoré postávali pred poliklinikou a od pacientov vyberali peniaze. Tvrdili, že ide o zbierku pre Detskú onkológiu v Košiciach. Zaujímavé ale je, že tam o žiadnej zbierke nevedia. Keď sme sa ich opýtali, kam poputujú peniaze, ženy sa dali na útek.

Ženy, ktoré vo štvrtok vyberali peniaze v Humennom, reagovali po príchode štábu TV JOJ mimoriadne podráždene. A po otázke, kde nimi vyzbierané peniaze skončia, sa pustili na útek. Potom sa začalo vykrúcanie, ktoré nemalo konca-kraja. Po chvíli začala jedna zo žien dokonca tvrdiť, že tú druhú nepozná.

Po našom naliehaní, kam peniaze poputujú, sme si najprv vypočuli prvú verziu. Vraj pre detskú onkológiu v Košiciach. Tá ale momentálne žiadne zbierky neorganizuje... Po príchode mestskej polície ale začali tvrdiť, že zbierka je vlastne na niečo úplne iné. A to pre sociálne slabšie rodiny. "Väčšinou sú z Čadce alebo z Trenčína a väčšinou, čo je zaujímavé, zbierajú na východe. Možno, že východniari sú takí dobrí, že dajú peniaze každému," vraví  MUDr. Irina Oravkinová, onkologička z Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach.

Verejné zbierky upravuje zákon ešte z roku 1973. V zastaralom systéme zrejme tí šikovnejší ľahko nájdu medzery. Lucia Garajová z Ministerstva vnútra SR hovorí: "V prípade podozrenia z porušenia zákona je možné podať podnet na obvodný úrad v sídle kraja."

Ženy_zbierka_pofidérna Zdroj: TV JOJ

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

10:55 EXTRÉMNE PRÍPADY
12:00 NOVINY O 12:00
12:30 TOP STAR
11:10 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas IX.
12:25 Fórky, vtipky XXVII.
13:00 Simpsonovci XXIII.
10:05 Klamári II.
11:20 Kravaťáci VIII.
12:15 Tyran III.
10:50 Volám sa Caillou V.
11:20 Fix a Foxi
11:45 Timothy ide do školy II.
09:45 Z ulice na green
11:30 Muž, který se směje
13:15 Kouzlo Vánoc