Pofidérna zbierka! Vraj pre onkologické deti...

Pofidérna zbierka! Vraj pre onkologické deti...

Personál onkologickej ambulancie v Humennom upozornil náš štáb na dve ženy, ktoré postávali pred poliklinikou a od pacientov vyberali peniaze. Tvrdili, že ide o zbierku pre Detskú onkológiu v Košiciach. Zaujímavé ale je, že tam o žiadnej zbierke nevedia. Keď sme sa ich opýtali, kam poputujú peniaze, ženy sa dali na útek.

Ženy, ktoré vo štvrtok vyberali peniaze v Humennom, reagovali po príchode štábu TV JOJ mimoriadne podráždene. A po otázke, kde nimi vyzbierané peniaze skončia, sa pustili na útek. Potom sa začalo vykrúcanie, ktoré nemalo konca-kraja. Po chvíli začala jedna zo žien dokonca tvrdiť, že tú druhú nepozná.

Po našom naliehaní, kam peniaze poputujú, sme si najprv vypočuli prvú verziu. Vraj pre detskú onkológiu v Košiciach. Tá ale momentálne žiadne zbierky neorganizuje... Po príchode mestskej polície ale začali tvrdiť, že zbierka je vlastne na niečo úplne iné. A to pre sociálne slabšie rodiny. "Väčšinou sú z Čadce alebo z Trenčína a väčšinou, čo je zaujímavé, zbierajú na východe. Možno, že východniari sú takí dobrí, že dajú peniaze každému," vraví  MUDr. Irina Oravkinová, onkologička z Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach.

Verejné zbierky upravuje zákon ešte z roku 1973. V zastaralom systéme zrejme tí šikovnejší ľahko nájdu medzery. Lucia Garajová z Ministerstva vnútra SR hovorí: "V prípade podozrenia z porušenia zákona je možné podať podnet na obvodný úrad v sídle kraja."

Ženy_zbierka_pofidérna Zdroj: TV JOJ

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

21:40 INKOGNITO
22:55 HESLO
23:40 Myšlienky vraha IV.
22:35 OKTAGON MAGAZÍN
23:05 OKTAGON UNDERGROUND
03:45 Áno, šéfe USA II.
21:50 C.S.I.: Kriminálka Miami I.
22:50 18 ROKOV S TV JOJ
22:55 Spravodlivosť v krvi X.
22:40 Požiarnik Sam VIII.
22:55 Okido II.
23:05 Jahôdka a jej kamaráti I.
22:10 Potížísta
23:55 Sázka na život
01:20 Kovbojové a vetřelci