Oblačno
22°
Bratislava
Iľja
20.7.2024
Korčok hovorí o odvahe, Majerský o období zmieru. Toto sú reakcie politikov na príhovor prezidenta
Zdielať na

Korčok hovorí o odvahe, Majerský o období zmieru. Toto sú reakcie politikov na príhovor prezidenta

Zdroj: TASR

BRATISLAVA / Inaugurácia Petra Pellegriniho prebehla úspešne. Zložil sľub a stal sa šiestym prezidentom Slovenskej republiky. Vystriedal Zuzanu Čaputovú, na čo reagoval aj predseda PS. Hovorí o vysoko nastavenej latke. Ako reagovali ďalší politici?

Korčok: Petrovi Pellegrinimu želám hlavne veľa odvahy

​"Pellegrini ponúkol svoju prezidentskú víziu a uvidíme, ako ju bude napĺňať. Dúfam, že splní hlavne sľub. Hovorí o tom, aký by mal byť prezident, no uvidíme," povedal v reakcii na prezidentov príhovor Ivan Korčok. "Chcem mu zaželať aj veľa odvahy, veľa odvahy pomenovať veci aké sú a nie len také, aké by mali byť. Je na občanoch, aby si jeho prejav vyhodnotili," dodal. 

Majerský: Prezidentovi prajem, by vždy uprednostnil dobro a záujem občanov

Predseda opozičného KDH Milan Majerský praje prezidentovi SR Petrovi Pellegrinimu, aby vykonával svoju funkciu so štátnickým prístupom a vždy uprednostnil dobro a záujem všetkých občanov Slovenskej republiky pred záujmami úzkych politických skupín. "Až čas ukáže, ako v týchto skúškach obstojí a ako si ho história bude pamätať. Napriek tomu, že nie vo všetkom sa s novým prezidentom zhodneme, želám si, aby sme si toto obdobie pamätali ako obdobie zmieru, súdržnosti a prosperity," skonštatoval Majerský.

Prezidentovi tiež praje, aby Slovensko dôstojne reprezentoval v zahraničí, bol nadstranícky a nositeľ pokoja. "Peter Pellegrini vstupuje ako prezident do náročného obdobia, keď v spoločnosti panuje veľká nedôvera, nenávisť a nepokoj. Očakávam od prezidenta, že bude prinášať pokoj, rozvahu a spájať rozdelenú spoločnosť," doplnil šéf KDH.

Šutaj Eštok: Prezidentovi prajem naplnenie vízie o spojenom Slovensku

Predseda koaličného Hlasu-SD Matúš Šutaj Eštok praje novému prezidentovi SR Petrovi Pellegrinimu, aby sa jeho vízia o spojenom Slovensku a búraní vzájomných múrov stala čím skôr realitou. "Som presvedčený, že Slovensko má oddnes tú najlepšiu hlavu štátu, akú môže mať," uviedol na sociálnej sieti.

Pellegrini to bude mať ťažké, tvrdí Šimečka

"Peter Pellegrini to bude mať ako prezident ťažké, latka je nastavená veľmi vysoko. Veľa bude záležať od toho, či dokáže narysovať hrubú čiaru za nešťastným, útočným spôsobom volebnej kampane, aj za svojimi straníckymi spojencami z minulosti," povedal v reakcii na prezidentov príhovor predseda PS Michal Šimečka.

"Prajem jemu osobne aj celému Slovensku, aby sa rozhodol správne a bol dobrým prezidentom SR," uzavrel.

Gröhling: Verím, že P. Pellegrini neuhne od sľubu byť prezidentom všetkých

Predseda opozičnej SaS Branislav Gröhling verí, že Peter Pellegrini neuhne nielen od svojho oficiálne zloženého prezidentského sľubu, ale ani od sľubu byť prezidentom všetkých, nielen tých, ktorí ho volili či volili koalíciu. "Prezident v prejave správne pomenoval rozdelenú spoločnosť, ktorá stojí pred výzvou zastavenia zla a nenávisti," podotkol. Slovensko podľa Gröhlinga stojí aj pred výzvou k zmiereniu, ku ktorej musí prispieť aj nová hlava štátu. "Prvý krok Peter Pellegrini zvládol," dodal.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy