Jasno
33°
Bratislava
Drahomír
16.7.2024
Stretnutie lídrov parlamentných strán sa v utorok neuskutoční
Zdielať na

Stretnutie lídrov parlamentných strán sa v utorok neuskutoční

BRATISLAVA / Parlamentné strany nevypočuli pozvánku Zuzany Čaputovej a Petra Pellegriniho a prezidentský palác už oficiálne zrušil plánované stretnutie pri okrúhlom stole. Dočasne prerušené rokovanie parlamentu sa zároveň už v utorok (21. 5.) obnoví a koalícia neplánuje zmeny v programe. Rokovať sa bude aj o RTVS. O tom, ako bude po atentáte na premiéra vyzerať politický život na Slovensku, v pondelok rokovala koaličná rada.

Vláda SR musí naďalej plniť svoj program, zhodla sa koaličná rada

Vláda SR musí naďalej plniť svoje programové vyhlásenie v tempe, ktoré nastavil premiér Robert Fico (Smer-SD). Oznámil to Smer-SD po pondelkovom zasadnutí koaličnej rady. TASR o tom informovali z tlačového odboru strany. "Koalícia rovnako vyhlásila jednotu a potrebu pokračovať v rokovaní Národnej rady SR," uviedli v stanovisku. Z Kancelárie Národnej rady SR už oznámili, že schôdza bude pokračovať v utorok (21. 5.). Predtým jej rokovanie prerušili v stredu (15. 5.) po atentáte na premiéra Roberta Fica.

Stretnutie lídrov parlamentných strán sa v utorok neuskutoční

Stretnutie prezidentky SR Zuzany Čaputovej a zvoleného prezidenta Petra Pellegriniho so zástupcami parlamentných strán sa v utorok (21. 5.) popoludní neuskutoční. O prípadnom novom termíne budú včas informovať. TASR o tom informoval prezidentkin hovorca Martin Strižinec. ​"Plánované spoločné stretnutie prezidentky Zuzany Čaputovej a zvoleného prezidenta Petra Pellegriniho so zástupcami parlamentných strán sa vzhľadom na medializované vyhlásenia niektorých lídrov zajtra popoludní neuskutoční," uviedol Strižinec. Hlava štátu je podľa jej hovorcu naďalej presvedčená, že najdôležitejšie je upokojiť spoločenskú situáciu. Rešpektuje, že si to vyžaduje nielen čas, ale aj trpezlivosť.

​Prezidentka a jej nástupca vo štvrtok (16. 5.) informovali, že do Prezidentského paláca pozvú lídrov všetkých parlamentných politických strán. Chcú tak podľa vlastných slov po pokuse o vraždu premiéra Roberta Fica (Smer-SD) upokojiť situáciu a odmietnuť násilie. Vyzvali tiež všetky strany, aby načas prerušili alebo výrazne utlmili kampaň pred blížiacimi sa eurovoľbami.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy