Zatiahnuté
Bratislava
Bibiána
2.12.2023
Takto si budeme pamätať voľby do NR SR v roku 2023
Zdielať na

Takto si budeme pamätať voľby do NR SR v roku 2023

Zdroj: TASR

BRATISLAVA / V sobotu 30. septembra 2023 sa na Slovensku konali predčasné parlamentné voľby. Počas nich sa o hlasy uchádzalo 24 strán a jedna koalícia. Voľby sprevádzalo množstvo bizarností, no rovnako smutných a nešťastných situácií. K volebným urnám pristúpili aj známe osobnosti a politici, ktorí ukázali svoj volebný deň, no vyzývali voličov, aby nezabudli, že aj na ich hlase záleží.

ONLINE článok plný všetkých dôležitých informácií

Počas volieb sme vás sprevádzali v ONLINE článku, ktorý sme aktualizovali s každou dôležitou a aktuálnou udalosťou. V ňom nájdete všetky informácie, ktoré sa počas volieb do NR SR v roku 2023 stali. 

Bizarné a zaujímavé situácie z volieb

​Volebný deň a noc sprevádzalo aj množstvo bizarných a zaujímavých situácií. Od zvláštnych volebných miest až po rôzne kostýmy, v ktorých prichádzali voliči k urnám. Viac sa dozviete v článku.

Odvolili aj politici, niektorí však mali s volením problémy

​Volebné miestnosti boli otvorené od 07.00 do 22.00 h. Počas celého dňa pristupovali k volebným urnám aj politici, ktorí za sebou nechávali aj rôzne odkazy určené voličom. Niektorých však sprevádzali rôzne komplikácie, niektorí museli ísť voliť na dvakrát. 

K voľbám vyzývali aj známe osobnosti, ktoré svoju účasť potvrdzovali autentickými fotografiami či videami

​Známe osobnosti nielen zo šoubiznisu sa taktiež zúčastňovali volieb počas celého dňa. Splniť si tzv. občiansku povinnosť prišiel napríklad Ján Koleník, Sajfa, Juraj "Šoko" Tabaček či Kristína Svarinská. 

​Deň volieb do NR SR – úmrtie vo volebnej miestnosti či poškodená urna

Voľby do NR SR 2023 sprevádzalo aj množstvo smutných a tragických momentov. Niektorí mali zdravotné problémy, jedného muža museli vo volebnej miestnosti resuscitovať.

Alkoholu sa vzdať nechceli ani vo volebnej komisii

​Volebná komisia sa nevedela vzdať alkoholu. Počas dňa boli pod vplyvom predseda aj člen komisie.

Na členov komisií mysleli aj kuchári

Hlad je dobrý sluha, ale zlý pán. O plné žalúdky sa bolo potrebné postarať najmä pre členov komisií, ktorí strávili v komisii deň aj noc.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy