Jasno
22°
Bratislava
Arnold
1.10.2023
V Dolnom Kubíne začali s distribúciou balíčkov pomoci
Zdielať na

V Dolnom Kubíne začali s distribúciou balíčkov pomoci

DOLNÍ KUBÍN / Stovky ľudí na Slovensku žijú na hranici chudoby. Celková hodnota poskytnutej pomoci od rezortu práce v rámci celého Slovenska je 5 miliónov eur. Z toho takmer 200-tisíc sú v rámci jarnej distribúcie potravinové a hygienické balíčky.

Do dolnokubínskej pobočky Spišskej katolíckej charity priniesli 318 krabíc potravinovej pomoci a 105 krabíc s drogériou pre ľudí z okresu Dolný Kubín. V pondelok, 27. marca, začali s distribúciou vďaka európskemu operačnému programu Potravinovej a základnej materiálnej pomoci, ktorý Európska komisia schválila ešte v roku 2014. 

"Je pre mňa veľmi vzácna, nakoľko som odkázaná na takú pomoc, som vďačná," povedala matka v hmotnej núdzi. V balíčku nájdu všetko potrebné do kuchyne. Od múky, oleja, cestovín, cukru až po konzervovanú zeleninu. V hygienickom balíčku sú prípravky na pranie, umývanie a prípravky na osobnú hygienu. 

Do konca tohto mesiaca dostanú ľudia balíčky v desiatkach obcí po celom Slovensku. "Žiaľ, v roku 2020 nebolo čo rozdávať, takže teraz sa tešíme, že pobežia minimálne tri kolá potravinovej pomoci," povedal diecézny riaditeľ Spišskej katolíckej charity Pavol Vilček. 

Súvisiace články

Najčítanejšie správy