Jasno
16°
Bratislava
Xénia
2.6.2023
Obeťou podvodného vojaka sa stala Bratislavčanka, dala mu 250 000 eur
Zdielať na

Obeťou podvodného vojaka sa stala Bratislavčanka, dala mu 250 000 eur

BRATISLAVA / Obeťou podvodníka sa stala aj dôverčivá 54-ročná Bratislavčanka. Mužovi, ktorý ju v minulosti kontaktoval ako vojak armády OSN slúžiaci v Jemene, poslala postupne celkovo 250.000 eur.

Bratislavčanku kontaktoval muž ešte v novembri 2022 cez sociálnu sieť. Predstavil sa ako vojak armády OSN slúžiaci vo vojenskom tábore v Jemene. Tvrdil tiež, že má syna študujúceho v Škótsku. "O komunikácii s týmto mužom sa žena zdôverila aj svojmu partnerovi, avšak informáciu o postupnom posielaní finančných prostriedkov zamlčala," priblížil bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff s tým, že až začiatkom januára 2023 nadobudla presvedčenie, že ide o podvod a prišla na policajné oddelenie podať trestné oznámenie.

Polícia opätovne apeluje na obozretnosť a rozvážnosť

Polícia preto opätovne upozorňuje, že "počítačovo zruční podvodníci" dokážu pôsobiť dôveryhodne a legenda o americkom vojakovi na misii bola úspešne použitá už vo viacerých prípadoch. Poškodené ženy, ktoré naleteli, prišli o nemalé finančné sumy. Polícia preto odporúča rozvážnosť na sociálnych sieťach a neposielať peniaze neznámym osobám.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy