Zatiahnuté
Bratislava
Miroslav
29.3.2023
Prvým narodeným bábätkom na Slovensku v roku 2023 je zrejme dievčatko Soňa
Zdielať na

Prvým narodeným bábätkom na Slovensku v roku 2023 je zrejme dievčatko Soňa

ZVOLEN / Malá Soňa sa narodila 15 minút po polnoci s mierami 51 centimetrov a 2 960 gramov, zrejme ide o prvé narodené dieťa na Slovensku v roku 2023.

27 minút po polnoci sa ako prvé dieťa v prešovskej pôrodnici narodilo dievčatko menom Timea s mierami 50 centimetrov a 3 570 gramov. Službukonajúci lekár z gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia prešovskej nemocnice informuje, že do ôsmej hodiny ráno boli v rámci jeho služby ešte dva spontánne pôrody. Posledný pôrod roku 2022 na oddelení bol taktiež spontánny, a to o 23:25. Ošetrovanie pôrodných poranení prebiehalo podľa lekára presne o polnoci za zvuku ohňostrojov.

V nemocnici v Spišskej Novej Vsi sa ako prvé dieťa roku 2023 narodil 50 minút po polnoci chlapček Ján s mierami 46 centimetrov a 3 120 gramov. "Narodil sa 32-ročnej mamičke Štefánii z obce Rudňany," informovala za sieť nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková.

V pôrodnici Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina prišlo prvé tohtoročné bábätko o jednej hodine a dvadsiatej minúte ráno. Žilinčanka Patrícia priviedla na svet dcéru Dianu Alexandru s mierami 46 centimetrov a 2 240 gramov. 

V nemocnici v Rimavskej Sobote je prvým bábätkom dievčatko Kiara s mierami 44 centimetrov a 2 120 gramov. Narodilo sa 24-ročnej mamičke Henriete z obce Janice o druhej hodine a 45 minúte. 

Prvým tohtoročným bábätkom v Bratislave je chlapec Viliam. Na svet prišiel o tretej hodine a dvadsiatej minúte ráno v nemocnici na Antolskej. "Chlapček Viliam má 3 380 gramov a 49 centimetrov. Mamička Yuliia aj dieťatko sú v poriadku a tešia sa zdraviu," priblížila hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Eva Kliská.

Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura Košice sa prvé bábätko narodilo až v nedeľu o siedmej hodine ráno. Dievčatko menom Eliška má 49 centimetrov a 3 000 gramov. "Malá slečna aj mamka Ivana zvládli pôrod statočne a obe sú v poriadku," informovala hovorkyňa nemocnice Monika Krišková.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy