Oblačno
Bratislava
Benjamín
31.3.2023
Jaroslav Naď: Fínsky minister obrany sa ma znova pýta, kedy už ratifikujeme ich vstup do NATO
Zdielať na

Jaroslav Naď: Fínsky minister obrany sa ma znova pýta, kedy už ratifikujeme ich vstup do NATO

Zdroj: TASR

BRATISLAVA / Minister obrany Jaroslav Naď opakovane upozornil, že Slovensko stále neratifikovalo vstup Fínska do NATO. O pristúpení Fínska a Švédska do Aliancie by mal parlament rokovať v utorok, 27. 9., ráno.

"Práve ma opäť raz kontaktoval fínsky minister obrany, kedy už ratifikujeme ich vstup do NATO. Ostalo Turecko, Maďarsko a Slovensko. Prosím, ešte niekto plánuje ďalšie trápne politické cvičenia a ďalšiu hanbu pre SR?" uviedol Naď na sociálnej sieti.

Na poslancov apeloval minister obrany v súvislosti so vstupom Švédska a Fínska do NATO už minulý týždeň. Za čo najskoršie schválenie pristúpenia severských krajín do Aliancie sa prihovoril aj minister zahraničných vecí Rastislav Káčer. To, že Slovensko patrí medzi posledné krajiny, ktoré ich vstup neodobrilo, nepovažuje za dobrý signál.        

Vláda SR odsúhlasila ratifikáciu príslušných protokolov k vstupu Švédska a Fínska do Severoatlantickej aliancie v júli. Vstup severských krajín do Aliancie musí ešte odsúhlasiť národná rada a až následne ho môže ratifikovať prezidentka Zuzana Čaputová.

Fínsko a Švédsko požiadali o vstup do NATO v súvislosti s ruským vojenským útokom na Ukrajinu. Obe škandinávske krajiny už dlhšiu dobu s organizáciou úzko spolupracovali.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy