Skoro jasno
-2°
Bratislava
Vratko
29.11.2023
Matovič sa hanbí za prezidentku. Je to manipulatívne, odkazuje Čaputová
Zdielať na

Matovič sa hanbí za prezidentku. Je to manipulatívne, odkazuje Čaputová

Zdroj: SITA

BRATISLAVA / Balíček protiinflačnej pomoci Igora Matoviča mieri na Ústavný súd SR. Prezidentka Zuzana Čaputová vo štvrtok, 14. júla, podala návrh do Košíc a žiada preskúmanie súladu právnych predpisov a pozastavenie účinnosti.

Zákon žiada pozastaviť len v bodoch, ktoré majú byť v platnosti od prvého januára. Prezidentka odmieta obvinenia, že je proti pomoci rodinám. Naopak žiada, aby pomoc bola adresná a včasná.

Večer na prezidentku reagoval aj minister financií Igor Matovič. uviedol, že sa hanbí za prezidentku. Ako minister uviedol na sociálnej sieti, nenávisť voči nemu prezidentku metá natoľko, že “v pohode obetuje osud 2,5 milióna detí a rodičov“. "Do krvi bojovať proti pomoci rodinám v takto ťažkej dobe môže len človek, pre ktorého sú rodiny len čísla. A ja sa hanbím, že máme takú prezidentku. Vážne by som chcel vidieť ten uprený pohľad pani prezidentky do očí slobodnej matky s dvoma školopovinnými deťmi, ktorej chce prezidentka doslova ukradnúť 3.121 eur navyše ročne z rodinného rozpočtu,“ napísal minister financií.

Podľa ministra prezidentka v podaní prorodinného balíčka na Ústavný súd SR (ÚS) tvrdí aj také skvosty, že sa on ako minister verejne priznal, že chcel “zamedziť diskusii a umlčať kritikov a oponentov” rodinného balíčka. "Strašné. Klamať z prezidentského paláca rovno ÚS, to chce iný pocit bohorovnosti. Nuž, nenávisť je zlý radca a tentokrát na ňu doplácajú nevinné rodiny. My, čo nám na pomoci rodinám záleží, dúfajme, že ústavný súd rodiny podrží, napriek prevelikej protisnahe pani prezidentky,“ uzavrel Matovič.

"Je to absurdné, je to manipulatívne... Nebudem reagovať na osobné invektívy od ministra financií," uviedla v exkluzívnom rozhovore v Ranných novinách Zuzana Čaputová. 

Súvisiace články

Najčítanejšie správy