Skoro jasno
26°
Bratislava
Darina
12.8.2022
Kajetána Kičuru prepustili z väzby
Zdielať na
Slovensko

Kajetána Kičuru prepustili z väzby

Archívna reportáž

BRATISLAVA / Bývalého šéfa štátnych hmotných rezerv Kajetána Kičuru prepustili z väzby. Za múrmi väznice strávil približne rok a pol. Stíhaný bude na slobode.

Informáciu ako prvý priniesol portál aktuality.sk.

Správu potvrdil aj jeho obhajca Rastislav Palovič. Príkaz na prepustenie mal vydať prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry.

"Úrad špeciálnej prokuratúry môže potvrdiť prepustenie K. K. z väzby. Dôvodom je návrh vyšetrovateľky na jeho prepustenie, s ktorým sa prokurátor stotožnil, nakoľko kolúzna väzba obvineného bola predĺžená Najvyšším súdom SR len do 21.októbra. Pôvodne pritom prokurátor žiadal predĺženie do januára 2022, s čím sa NS SR nestotožnil a väzbu predĺžil len do októbra," uviedla hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová. V súčasnosti podľa nej nie sú naplánované žiadne konkrétne výsluchy svedkov, ani iné úkony, pri ktorých by hrozilo ovplyvňovanie zo strany obvineného. „Najvyšší súd pritom upozornil vo svojich predchádzajúcich rozhodnutiach, že na ďalšie trvanie väzby by museli orgány činné v trestnom konaní predložiť konkrétne naplánované výsluchy a zdôvodniť, prečo existuje obava z ich ovplyvňovania," povedala Tökölyová.

Podľa Tökölyovej sú však naďalej realizované iné procesné úkony, pre ktoré ešte nie je možné vyšetrovanie ukončiť, ale ktorými sa nedá odôvodniť ďalšie predĺženie väzby. „Prokuratúra by za tejto situácie v súčasnosti nevedela odôvodniť žiadosť o ďalšie predĺženie kolúznej väzby a stotožnila sa s podnetom vyšetrovateľky na prepustenie obvineného," dodala hovorkyňa s tým, že vyšetrovanie bude naďalej pokračovať s tým, že Kičura a ostatní obvinení budú stíhaní na slobode.

Súvisiace články

Najčítanejšie