Zakladateľ strany Za ľudí Kiska reaguje na rozpad strany: Zo situácie som sklamaný

08.09.2021 13:56 Noviny.sk Slovensko

Zakladateľ strany Za ľudí Kiska reaguje na rozpad strany: Zo situácie som sklamaný

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Zakladateľ a bývalý predseda strany Za ľudí Andrej Kiska rozumie odchodu Kolíkovej frakcie. Ako na sociálnej sieti skonštatoval, iný scenár ani neočakával.

Kiska želá strane "úspešný reštart"

Andrej Kiska odchodu ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej a šiestich poslancov Národnej rady SR zo strany Za ľudí rozumie. Iný vývoj udalostí sa podľa neho po udalostiach posledných mesiacov ani očakávať nedal. Kiska to uviedol v statuse na sociálnej sieti, ktorému dal nadpis „Rozpad strany Za ľudí“. Bývalý prezident vyjadril z diania strane, ktorú zakladal, sklamanie a smútok.

„Rozumiem dnešnému rozhodnutiu Márie Kolíkovej, ako aj poslancom Národnej rady. Iný scenár po tom všetkom, čo sa udialo, sa už asi ani nedal očakávať. Verím, že v klube SaS budú mať podmienky pre to, aby uplatnili všetci svoj talent, schopnosti a skúsenosti,“ napísal Kiska v statuse.

Predsedníčka strany Veronika Remišová sa podľa neho asi začala domnievať, že niektorí členovia by po jej prípadnom opätovnom nezvolení za predsedníčku vyvinuli tlak, aby odstúpila aj z postu ministerky. Preto svoje právomoci využila, zmenila predsedníctvo a snem sa neuskutočnil. Výsledkom je, že stranu opustili všetci členovia, ktorých Kiska pokladal za zakladajúcich členov.

„Strane Za ľudí želám úspešný reštart. Nie som už členom strany ale tak, ako každej ďalšej strane, ktorá chce Slovensko zbaviť ťažoby desaťročnej vlády Fica, jej držím prsty. Vám všetkým, ktorí ste volili stranu Za ľudí kvôli mojej osobe chcem povedať, že mi je nesmierne ľúto, čo sa udialo. Nikdy by som si nepomyslel, že budeme svedkami udalostí dnešných dní,“ doplnil Kiska a dodal, že hoci vnútrostranícky boj nedopadol víťazne, verí, že boj o slušné a spravodlivé Slovensko pokračuje ďalej.

Odchod z poslaneckého klubu Za ľudí v stredu okrem Kolíkovej oznámili poslanci: Vladimír Ledecký, Tomáš Lehotský, Marek Hattas, Michal Luciak, Vladimíra Marcinková a Ján Benčík, ktorý nie je členom Za ľudí, iba za ňu kandidoval v parlamentných voľbách. V poslaneckom klube SaS budú fungovať ako platforma Za spravodlivé Slovensko, nevytvoria teda žiaden nový politický subjekt ani nevstupujú do strany SaS.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

20:35 Česko Slovensko má talent
22:10 Uhorčík
22:50 Kingsman: Zlatý kruh
20:30 Oktagon zápasenie
00:20 Najväčšie svetové talenty
02:10 Leto 2003
20:10 V znamení zbesilosti
22:10 Vraždy, ktoré šokovali XXIV.
23:05 Vraždy, ktoré šokovali XXIV.
21:40 Krtko
22:10 Kúzlovanie
22:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
21:45 Svatební obřad
23:25 Záhada Hory mrtvých
01:00 Dopis na rozloučenou