Cesta na dovolenku môže byť nočnou morou: Oprava diaľníc vytvára kilometrové zápchy

Cesta na dovolenku môže byť nočnou morou: Oprava diaľníc vytvára kilometrové zápchy

SLOVENSKO / Cesta na dovolenku do slovenských letovísk sa pre mnohých stáva nočnou morou. Dôvodom sú nedokončené diaľnice a opravy našich ciest, ktoré najmä cez víkendy vytvárajú niekoľkokilometrové zápchy. Diaľničiari však argumentujú, že inak to nejde.

Najväčším problémom sú už niekoľko rokov Ružomberok a Žilina, ktorých obchvaty chce NDS sprejazdniť do konca roka 2023. V lete k nim však pravidelne pribúdajú ďalšie nástrahy.

“Cestári potrebujú využiť letnú sezónu a normálne suché, teplé počasie, aby opravili čo najviac ciest podľa financií a možností," povedal riaditeľ Zelenej vlny Ľuboš Kasala. Okrem nekonečného príbehu s názvom dostavba D1, sa motoristi musia obrniť trpezlivosťou aj na už dokončených úsekoch.

“Trvanie každej uzávery zodpovedá rozsahu a nevyhnutnému technologickému postupu prác. Mnohé práce prebiehajú nepretržite aj počas sviatkov a víkendov," vyjadrila sa Národná diaľničná spoločnosť. 

Ani R1 sa v lete nevyhla opravám na niekoľkých úsekoch. Stavebné práce počas výmeny mostných záverov by mali byť ukončené začiatkom októbra. „Na diaľnici R-jedna v úseku Nová Baňa - Žarnovica sme počas dopravných obmedzení zaevidovali 13 dopravných nehôd a 11 škodových udalostí, najčastejšou príčinou bolo nevenovaniu sa vedeniu motorového vozidla a rýchlosť," uviedla hovorkyňa KR PZ Banská Bystrica Mária Faltániová. 

Národná diaľničná spoločnosť avizuje, že od 6. septembra čiastočne uzavrie R-jednotku v úseku mosta nad komunikáciu pri odpočívadle Voznica. K viacerým zápcham by však nemuselo prísť, keby objednávatelia opráv na komunikáciách spolu viac hovorili. "Možno by to chcelo lepšiu komunikáciu, možno lepšiu koordináciu," dodal riaditeľ Zelenej vlny Ľuboš Kasala. 

Zdroj: noviny.sk/ TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

15:55 Súdna sieň
17:25 Noviny
17:50 Bez servítky
16:25 Moja mama varí lepšie ako tvoja
17:30 Kosti IV.
18:30 Kosti IV.
17:00 Záchranári
17:50 Súdna sieň
18:55 Súdna sieň
17:05 Rapotáčik 3
17:15 Malí fidlikanti
17:35 Knihy od Stonožky
16:35 Henry ze zkumavky
18:20 Pozdravy ze spermabanky
20:15 Já nebo nikdo