Po dlhých mesiacoch niektoré lyžiarske strediská otvorili. Dlhá sezóna to ale nebude

Po dlhých mesiacoch niektoré lyžiarske strediská otvorili. Dlhá sezóna to ale nebude

NÍZKE TATRY / Postupné uvoľňovanie opatrení sa týka aj lyžiarskych stredísk a hoci s tým málokto počítal, niektoré z nich ešte oživili sezónu. Od rána sa lyžuje napríklad v Nízkych Tatrách v Jasnej. Dlhá sezóna to ale nebude. Vleky zastavia druhého mája. Reštart tatranskej lyžiarskej sezóny sa zrejme zapíše do histórie slovenských horských stredísk. Už aj preto, že lyžovačka sa u nás nikdy nezačínala na sklonku apríla.

Po vyše sto dňoch sa začala v našom najväčšom lyžiarskom stredisku lyžovačka, na ktorú sa mnohí tešili. Lyžiari museli dodržiavať odstupy, mať prekryté horné dýchacie cesty a čo je dôležité negatívny test nesmel byť starší ako 48 hodín. "Škoda, že sme nemohli celú sezónu lyžovať," hovorí predseda predstavenstva TMR Igor Rattaj.  

Po iné roky už bola v tomto období tatranská sezóna symbolicky pochovaná, no teraz, ako keby sa príroda chcela lyžiarom odmeniť za dlhé čakanie. Na sedačkovú lanovku smerom na Solisko o pol 9 ráno, bol záujem obrovský, v radoch stáli otestovaní a skontrolovaní lyžiari z celého Slovenska. Tí ktorí verili ale aj tí, ktorí už vôbec nedúfali. "Vstávali sme o štvrť na štyri, aby sme to stihli," hovorí lyžiar s Prievidze Ľubomír. 

Svahy sú pokryté dostatočnou snehovou pokrývkou a zjazdovky sú upravené. Jasná ešte v marci hostila najlepšie lyžiarky sveta, ktoré tu pretekali v svetovom pohári žien. "Už sme nedosnežovali, v horných pasážach máme od metra po tri metre snehu. Máme upravených 14 km lyžiarskych tratí," informuje vedúci lyžiarských tratí Jasná, Nízky Tatry Martin Kupčo. 

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

16:45 Múmia: Hrob Dračieho cisára
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
18:00 Skutočné príbehy
19:10 Kinosála
19:30 Profesionáli II.
18:00 Kosti IV.
19:00 Kosti IV.
20:10 C.S.I.: Kriminálka New York III.
18:10 Labková patrola I.
18:35 Okido I.
18:50 Knihy od Stonožky
18:15 Tajemství úspěchu
20:15 Kšeftaři
21:50 Plán útěku 2