Kuriatka, ktoré prežili nehodu kamióna majú utratiť. Ľudia z okolia ich prišli zachrániť

Kuriatka, ktoré prežili nehodu kamióna majú utratiť. Ľudia z okolia ich prišli zachrániť

LADA / Nehoda kamióna, pri ktorej sa prevrátil aj náves so 130-timi tisícmi malých žltých kuriatok, sa skončila záchrannou akciou. Desiatky ľudí z okolitých dedín dobehli na miesto nehody, keď sa dozvedeli, že aj kurence, ktoré prežili, majú utratiť.

Keď sa ľudia najmä z okolitých dedín dozvedeli, že kurence pôjdu do kafilérie, dobehli na miesto nehody s debničkami v rukách. Mnohí išli pešo cez polia, keďže k nehode došlo v problematickom úseku, kde aktuálne rekonštruujú cestu a polovica je vyfrézovaná až do podložia.

Medzi ľuďmi, ktorí dobehli po kurence boli aj mladí dobrovoľní hasiči z Kapušian. Tí vzali koľko vládali. Tisíc malých žltých kureniec skončilo v prízemí rodinného domu, ktorý majitelia akurát prerábajú.

Ešte neskoro večer a v noci im dočasný majiteľ zháňal kŕmnu zmes, či ohrievacie žiarovky. Z miesta nehody vzal koľko dokázal, zopár si ponechá, zvyšné rozdal cez sociálne siete. 

Podľa stanoviska veterinárnej a potravinovej správy o osude v kafilérií sa rozhodlo, keď kurence strávili hodiny pri teplote jedného stupňa nad nulou a majiteľ z Poľska ani odberateľ o ne neprejavili záujem.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:25 Šport
20:30 Najlepšie počasie
19:45 Profesionáli VIII.
20:30 Patriot
22:30 Let Fénixa
20:10 Najhľadanejší
21:00 Myšlienky vraha IX.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas XII.
20:10 Macko Uško
20:25 Krtko
20:35 Bob a Bobek králiky z klobúka
20:15 Kursk
22:20 Operace Entebbe
00:00 Bublina