Krádež zlodejovi nestačila, chladnokrvne zabil aj psa

07.04.2021 19:06 Noviny.sk Krimi

Krádež zlodejovi nestačila, chladnokrvne zabil aj psa

VRANOV NAD TOPĽOU / V pokojnej obci vo vranovskom okrese vyčíňali zlodeji. Počas jednej noci tam zaznamenali viacero krádeží. Po jednom z vlámaní dokonca manželom zabili psíka. Ten sa zrejme snažil štekaním ochrániť svojich majiteľov. Zlodeji bezbranné zviera pripravili o život, a to mimoriadne krutým spôsobom. Psa obesili na strome.

Verného strážcu Ronyho išla majiteľka ráno nakŕmiť, keď si všimla, že brána pred záhradou je otvorená dokorán a dvere do garáže sú vypáčené. Navyše búda, v ktorej ich štvornohý strážca Rony spával, bola prázdna. "Do záhrady kričím Rony, Rony a nebolo ho," hovorí majiteľka píska. 

Až neskôr ho našli privolaní policajti. Obesený visel na strome. Takto kruto ho zabili zlodeji zrejme preto, že sa snažil ochrániť majiteľov domu.

Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, na prístavbe domu poškodil vstupné dvere garáže a ukradol z nej uhlovú brúsku, elektrické vŕtačky, adaptér na nabíjanie akumulátorového skrutkovača, 55 metrov elektrického kábla a sadu gola kľúčov.

Majiteľke tým vznikla škoda vo výške zhruba 350 eur. "Páchateľovi ale táto ´zlodejina´ nestačila a uchýlil sa k ohavnosti voči jazvečíkovi. Toho odviazal z jeho búdy, odvliekol ho do zadnej časti záhrady, kde ho uviazal na konár a nechal ho tam visieť. Takýmto spôsobom došlo k usmrteniu uvedeného zvieratka,“ skonštatovala Ligdayová. Ako dodala, v prípade vypátrania a preukázania viny hrozí páchateľovi trest odňatia slobody až na päť rokov.

Zdroj: noviny.sk/sita

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

21:50 Hriešny tanec
00:00 Paranormálne záhady V.
01:00 NIKTO NIE JE DOKONALÝ STRIHÁK
22:50 Cesta bojovníka
01:00 Simpsonovci V.
01:25 Simpsonovci VI.
22:55 Dr. House VII.
23:55 Myšlienky vraha III.
00:55 Myšlienky vraha III.
23:05 Pat a Mat
23:15 Zabi nudu! II.
23:20 Kúzlovanie
21:55 Vzkaz v láhvi
23:55 Zápočet z přežití
01:20 Vražedná náruč