Vdova po Milanovi Lučanskom vypovedala na polícii spolu s dvomi synmi viac ako štyri hodiny

Vdova po Milanovi Lučanskom vypovedala na polícii spolu s dvomi synmi viac ako štyri hodiny

POPRAD / Viac ako štyri hodiny trval výsluch vdovy po Milanovi Lučanskom a ich dvoch dospelých synov. Aby nemuseli cestovať až do Košíc, vyšetrovateľ policajnej inšpekcie vyhovel prosbe právneho zástupcu rodiny a vypočúval ich v Poprade.

Lučanská mala podľa informácií TV JOJ hovoriť o komunikácii medzi ňou a jej manželom. Stále je presvedčená o tom, že nešlo o samovraždu. S novinármi zatiaľ nekomunikovala. Do budovy súdu prišli Lučanská so synmi v sprievode svojho právneho zástupcu. K výpovedi ich predvolal vyšetrovateľ. Hlavným bodom výpovede mali byť decembrové dni minulého roka. Všetci traja vypovedali osobitne. 

Vdova po Lučanskom ani synovia hovoriť s médiami nechceli. Ich právny zástupca, Miroslav Radačovský prezradil, že počas výpovedí boli vyslovené aj nové kľúčové skutočnosti. "Skutočnosti, ktoré povedali budú predmetom ďalšieho vyšetrovania," povedal Radačovský. Ku konkrétnym skutočnostiam či dôkazom sa vyjadriť nechcel, aby nezmaril vyšetrovanie. Vyjadril sa, že rodina stratu berie veľmi ťažko a má právo na náhradu škody, ktoré si aj uplatní. 

Milan Lučanský spáchal samovraždu 30. decembra 2020 vo väznici v Prešove. Potom, ako sa obesil na teplákovej bunde. Posledná rozlúčka sa uskutočnila 8. januára v rodnej Štrbe. 

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:20 Súdna sieň
06:10 Moja mama varí lepšie ako tvoja
07:25 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:40 Policajti v akcii
06:45 Prvé oddelenie
07:10 Prvé oddelenie
05:05 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:45 Jak změřit svět
08:55 Let’s Dance: Revolution
10:45 Já, kocour