Iniciatíva Dáta bez pátosu: Slovensko nie je jedno ohnisko, pán premiér neotierajte si o nás hubu

13.01.2021 21:34 Noviny.sk Slovensko

Iniciatíva Dáta bez pátosu: Slovensko nie je jedno ohnisko, pán premiér neotierajte si o nás hubu

BRATISLAVA / Iniciatíva Dáta bez pátosu reagujú na vyjadrenia premiéra Matoviča o tom, že ak odborníci hovoria o masívnom očkovaní tak klamú.

"Pán Igor Matovic, neotierajte si o nás hubu. My platíme Vás a je pravda, že nás nemusíte ani počúvať, ani čítať, ani len evidovať, ale NEOTIERAJTE SI O NÁS HUBU.Ak máte maturitu, ak máte maturitu z matematiky, ak ste porozumel tomu svojmu čarovnému grafu, tak porozumiete aj tomu grafu nižšie. Je to 72 okresov Slovenska s výskytom vírusu za posledných 7 dní, vždy na 100 tisíc obyvateľov," reagujú na svojej facebookovej stránke Dáta bez pátosu. 

Igor Matovič v stredu dopoludnia, pred rokovaním vlády uviedol, že tvrdenia odborníkov o tom, že cestou pre Slovensko je iba masívne očkovanie a nie masívne testovanie na koronavírus, sú klamstvom a odborníci to vedia. "Odborníci tvrdia, že plošné testovanie má zmysel v ohniskách nákazy, ale Slovensko je jedno veľké ohnisko. Nežime v ilúzii, že máme na výber. Nech všetci tí múdri ľudia vyrobia vakcíny a zaočkujeme celé Slovensko za tri dni,” dodal Matovič.

 Tvrdenia odborníkov o tom, že cestou pre Slovensko je iba masívne očkovanie a nie masívne testovanie na koronavírus, sú klamstvom a odborníci to vedia. Pred dnešným rokovaním vlády to povedal premiér Igor Matovič (OĽaNO).

Podľa grafov a čísel, ktoré Dáta bez pátosu zverejnili, je len 18 okresov zo 72, kde žije v najmä priemyselných regiónoch a v šiestich krajských mestách, 2 015 478 obyvateľov, ktorí potrebujú pomoc. "Z nich polovica trčí doma, ani sa nehne, detiská za počítačmi, matky s nimi, mnohí postupne homeoffice," píše sa v statuse. 
"Tí, čo sú mobilní - asi polovica (maximálne 1 milión) a potrebujú chodiť do roboty "plniť zahraničné objednávky", tak tí mali mať kontinuálne od včera možnosť sa otestovať a zistiť, či do tej roboty môžu ísť. Ideálne otestovať sa u zamestnávateľa. Nestihli ste včera, pomôžte im zajtra, od pozajtra. Ak sú pozitívni, izolujú sa doma aj s rodinami. Čím skôr to zistia, tým skôr to celé skončí," dodáva iniciatíva vo svojom stanovisku. 
 
Zároveň vyzývajú Igora Matoviča, aby všetkým tým, ktorí sú doma, dali 80-percentnú pandemickú PN-ku a pandemickú OČR pre deti do 15 rokov. Teraz je horná hranica pre vek dieťaťa jedenásť rokov. 

Dáta bez pátosu zároveň vyzývajú Igora Matoviča, aby sa nechytal vakcinačného programu. 

Zdroj: noviny.sk, Dáta bez pátosu

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
05:30 Súdna sieň
06:20 Súdna sieň
07:05 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:00 Hoď svišťom
05:35 Nákupné maniačky
06:25 Skutočné príbehy
05:00 Zatancuj si s Nely
05:05 Rybičky Flip a Flap
05:15 Tashiho svet
05:55 Philomena
07:40 Železná lady
09:35 Srdce na správném místě