Pohodový večer prekazil rodine požiar ich vlastného domu. Do boja s ohňom sa zapojili aj príbuzní

30.12.2020 10:55 Noviny.sk Slovensko

Pohodový večer prekazil rodine požiar ich vlastného domu. Do boja s ohňom sa zapojili aj príbuzní

MARKUŠOVCE / Pohodový podvečer sa skončil pre rodinu v Markušovciach požiarom. Do boja s ohňom sa najprv pustili obyvatelia horiaceho domu s príbuznými, ktorí boli na návšteve. Plameň v kotolni a na streche zlikvidovali až hasiči.

Do Markušoviec mierili dve posádky profesionálnych hasičov, aj dobrovoľníci. Celkovo na mieste zasahovalo 10 hasičov. Po ich príjazde už bol rodinný dom evakuovaný. Požiar si všimlo jedno z detí majiteľov domu. Dcéra vbehla do izby s tým, že horí. Majitelia si najprv mysleli, že horí udiareň. "V kotoľni horelo, všetko. A potom sme raz dva zavolali hasičov. Až potom sa chytila aj strecha," povedala majiteľka domu Valéria Virágová.

"Požiar sa rozšíril z kotolne, cez povalu až na strešnú konštrukciu. V kotolni boli rôzne horľavé materiály vrátane vykurovacieho paliva, čierneho uhlia," uviedol veliteľ hasičského zásahu Peter Laznia.


Dá sa v tomto prípade hovoriť o poriadnom šťastí. Aj rodina Virágovcov bola rada, že požiar si skoro všimli. Nevedia si predstaviť, čo by bolo ak by začalo horieť uprostred noci. Hasičom sa strechu podarilo zachrániť
"Krytina je plechová, poškodené boli len niektoré laty. trámy sú v poriadku. Neprešlo to až do takého štádia, kde by musela byť nutnosť rozoberať túto konštrukciu. požiar bol včas spozorovaný a bol lokalizovaný na malom priestore," dodal Laznia.

"Ďakujeme im, že prišli tak rýchlo. Že to raz dva zahasili. Že ešte viac škody mi to nenarobilo," poďakovala pani Virágová. 

Kotolňu majú umiestnenú medzi dvoma bytovými jednotkami. Do izieb sa plamene nedostali. Čo požiar spôsobilo domáci nevedia. Hoci vyhorel dom brata starostu obce, rodina pomoc od dediny nepotrebuje. Zničené priestory podľa majiteľky domu opravia šikovní chlapi z rodiny.

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:00 Dovidenia, stará mama!
05:25 Súdna sieň
06:10 Súdna sieň
05:35 Policajti v akcii
06:20 Nákupné maniačky
07:25 Dovidenia, stará mama!
05:05 Pat a Mat
05:15 Zabi nudu! II.
05:20 Tashiho svet
06:05 Hluboká voda
08:05 Americká Miss India
09:50 Kdybych měl křídla