Slovenskí športovci infikovaní koronavírusom: Nič podobné sme nikdy predtým nezažili

Slovenskí športovci infikovaní koronavírusom: Nič podobné sme nikdy predtým nezažili

BRATISLAVA / Ochorenie COVID-19 malo u nich miernejší priebeh, no dozvuky boli o to nepríjemnejšie. A u niektorých trvali aj dva mesiace. Slovenskí športovci - triatlonista Richard Varga, trojskokan Tomáš Veszelka i džudista Matej Poliak hovoria nielen o strate kondície, ale aj vysokých srdcových tepoch či nečakanej slabosti. Všetci traja sa zhodli na tom, že nič podobné nikdy predtým nezažili.

Slovenský reprezentant v triatlone zvýšenú teplotu nemal, no boleli ho svaly, prišiel o čuch i chuť a aj po najbežnejších činnostiach bol unavený akoby práve dokončil dvoje preteky. Tomáš Veszelka mal na začiatku mierne zvýšenú teplotu a cítil, že sa niečo deje.

"Začal som potom na druhý deň pociťovať, že menej cítim chuť a čuch. To je strašné niečo. Žiadny pôžitok z jedla. Som si varil, tak isto to chutilo. Len jedno bolo teplé a druhé bolo studené," povedal reprezentant SR v trojskoku Tomáš Veszelka. Kde sa nakazili presne nevedia. No pravdou je, že vírus neobišiel ani ich kolegov v oddieloch či známych.

Slovenský olympionik na tréningu rúško nepoužíva, no inak ho nosí všade a tvrdí, že práve to zabránilo, aby malo ochorenie u neho oveľa horší priebeh. Ľahší priebeh ochorenia mal aj Matej Poliak. No návrat do tréningového procesu po chorobe sa slovenskému reprezentantovi v džude poriadne skomplikoval. "Strašne vysoké pulzy mal počas tréningu, vôbec mu to neklesalo. Po tréningu pod 80 pulz, dostal sa možno o desiatej - jedenástej večer," vyjadril sa tréner reprezentácie v džude Ján Gregor.


Situácia sa opakovala aj ráno. Kondíciu musel naberať opatrne a po troch týždňoch pred turnajom v Budapešti prišla ďalšia rana. "Musel upraviť hmotnosť, to sa ešte rapídne zhoršilo niekoľko násobne, úplne išiel dole," dodal Gregor. Trvalo to asi dva mesiace, pokiaľ sa telo dalo dokopy a vymizli následky prekonania ochorenia COVID-19. Slovenský reprezentant v trojskoku takéto problémy nemal, ale prvý ľahký tréning ho zabolel. "Po 19 dňoch, čo som ani neopustil byt, som šiel iba takú rozcvičku a mal som "svalovku" takú, že som nechápal," povedal Veszelka.Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
05:10 Súdna sieň
06:10 Súdna sieň
07:05 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:10 Nákupné maniačky
06:05 Skutočné príbehy
06:55 Skutočné príbehy
05:00 Zatancuj si s Nely
05:05 Rybičky Flip a Flap
05:15 Tashiho svet
06:20 Černí baroni
08:10 Tankový prapor
09:40 Romantici