Polícia začala pátrať po rodičoch detí, ktorí sa zúčastnili protestu proti vláde Igora Matoviča

18.10.2020 10:56 Noviny.sk Slovensko

Polícia začala pátrať po rodičoch detí, ktorí sa zúčastnili protestu proti vláde Igora Matoviča

BRATISLAVA / Sobotňajší protest proti vláde Igora Matoviča si vyžiadal tvrdý zásah polície. Demonštranti hádzali do ozbrojencov petardy, kamene či fľaše. Davom sa ozývali aj vulgárne slová na adresu premiéra, a to sa premietlo aj v pátraní polície.

Internetom sa začalo šíriť video v ktorom maloleté deti počas protestov kričia do megafónu vulgárne heslá. "Matovič je ten najväčší k***t, pochopte, že ho treba zabiť. Veď to sú akí debili aj Čaputová," ozýva sa vo videu malý chlapec, ktorému dospelý muž podáva megafón a predspievava pokriky. Ten následne vyzýva ďalšie dve dievčatá, aby sa pridali a vytvorili zbor.

​Na video nasledujúci deň zareagovala polícia."V súvislosti so včerajším zhlukom ultrapravicových radikálov pátrame po identite osôb na screenshotoch z videa - dvaja muži s megafónom a tri deti (jeden chlapec a dve dievčatá), prípadne ak viete, tak nám pomôžu aj mená ich rodičov," píše polícia na svojom facebooku.

Dospelé osoby sú podľa polície podozrivé z ohrozovania mravnej výchovy mládeže."Môžeme uistiť verejnosť, že polícia sa venuje aj ďalším materiálom, na základe ktorých bude iniciovať ďalšie konania," dodáva polícia.

Zaujímali sme sa však aj o trestnoprávnu rovinu. A v tomto prípade ide o trestný čin. "Dopustí sa ho ten, kto vydá osobu mladšiu, ako 18 rokov určitému nebezpečenstvu spustnutia alebo v tomto prípade umožní dieťaťu , aby sa dopustilo konania, ktoré za iných okolností by bolo priestupkom alebo trestným činom. To znamená aj to, že ho k takémuto konaniu nabáda," uviedla expertka na trestné právo Lucia Kurilovská.

Polícia sa nevenuje len týmto veciam, ale aj ďalším materiálom súvisiacich s včerajším protestom, na základe ktorých budú konať. "Na mieste boli zranení aj 4 príslušníci PZ. Z dôvodu hádzania dlažobných kociek na príslušníkov PZ boli na osobnej slobode obmedzené tri osoby z toho dve osoby boli cudzí štátni príslušníci. Z dôvodu podozrenia z poškodzovania majetku bola na osobnej slobode obmedzená aj 22-ročná žena.Zo strany bratislavskej polície bolo začaté trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu útoku na verejného činiteľa spáchaného za krízovej situácie – núdzového stavu vyhláseného uznesením vlády SR. Obvinenie konkrétnej osobe doposiaľ vznesené nebolo, vo vyšetrovaní pokračujeme," informovala polícia.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

10:35 ZLATÁ MASKA
12:20 MILÁČIKOVO
13:00 VIP Nákupné maniačky s Norou Mojsejovou
11:00 NOVÉ BÝVANIE
12:25 Voda pre slony
15:00 "Adéla ještě nevečeřela"
11:00 Áno, šéfe USA VI.
12:25 Kto porazí šéfkuchára
12:55 Kto porazí šéfkuchára
11:10 Medzi nami zvieratkami
11:20 Arthur a Minimojovia
11:45 Bob staviteľ XV. - XVIII.
09:55 Půlnoční láska
11:35 Sladko-slaná láska
13:15 Životy svatých 1/2