Prišiel vám cez SMS výsledok testu, no žiaden ste neabsolvovali? Toto je odôvodnenie ministerstva

Prišiel vám cez SMS výsledok testu, no žiaden ste neabsolvovali? Toto je odôvodnenie ministerstva

BRATISLAVA / Na Facebooku kolujú viaceré statusy o tom, ako niekomu prišiel výsledok testu, no na žiadnom teste pritom nebol. Ľudia majú tendenciu o tom špekulovať a spochybňovať kvôli tomu systém testovania. Ministerstvo zdravotníctva SR na sociálnej sieti vysvetlilo, prečo k uvedeným chybám dochádza.

"Preverovali sme podobné prípady s Národným centrom zdravotníckych informácií a vysvetlenie pre väčšinu podobných prípadov je jednoduché: ľudia niekedy robia preklepy pri zadávaní svojho telefónneho čísla, preto sa môže stať, že SMS-ka príde na číslo niekoho iného," uvádza rezort na sociálnej sieti Facebook. 

"Ak by vám náhodou prišla SMS-ka s negatívnym výsledkom testu a na teste ste neboli, stačí to jednoducho ignorovať. My sa za chybu ospravedlňujeme, vy môžete byť v kľude," infomrovalo ministerstvo zdravotníctva.

Ak by vám naopak prišla SMS s pozitívnym výsledkom testu a test ste neabsolvovali, bude vás kontaktovať Úrad verejného zdravotníctva. "S ÚVZ si vysvetlíte, že pravdepodobne došlo k chybe pri zadávaní čísla - ÚVZ potom dohľadá osobu, ktorej daný test prislúcha," doplnilo ministerstvo.

"V každom prípade, nie je dôvod vytvárať hneď konšpiračné teórie. Systém rozposiela SMS-ky automaticky, pri vysokom počte testov sa chyby a preklepy stávajú. Mrzí nás to, aj preto sa snažíme podobné situácie objasniť aj týmto spôsobom," dodáva rezort zdravotníctva.

Zdroj: noviny.sk/Facebook Ministerstvo zdravotníctva SR

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

10:35 ZLATÁ MASKA
12:20 MILÁČIKOVO
13:00 VIP Nákupné maniačky s Norou Mojsejovou
11:00 NOVÉ BÝVANIE
12:25 Voda pre slony
15:00 "Adéla ještě nevečeřela"
11:00 Áno, šéfe USA VI.
12:25 Kto porazí šéfkuchára
12:55 Kto porazí šéfkuchára
12:00 Maxipes Fík
12:10 Dážďovečky
12:15 Medzi nami zvieratkami
11:35 Sladko-slaná láska
13:15 Životy svatých 1/2
14:55 Altamira